امروز

سه شنبه, ۲۶ شهریور , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۱:۲۶ قبل از ظهر

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، دربیانیه روابط عمومی وزارت امور خارجه آمده است: یکی از جراید کشور در شماره امروز خود  (۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ) با عنوان «جزئیات تازه از پرونده جاسوس برجامی» مطالبی در خصوص “برجام” ذکر کرده است که به وضوح نادرست و کذب بوده و نگاهی مختصر به متن برجام می‌تواند نادرستی آن را آشکار کند. با این حال، به منظور تنویر افکار عمومی، مطالب زیر به آگاهی می‌رسد:

در گزارش جریده مذکور، ادعا شده است: «دری اصفهانی بند ۱۶ برجام را به دستور طرف آمریکایی در متن توافقنامه گنجانده است. این بند حاوی تعهدات ایران در قبال FATF است.»

در این خصوص لازم به ذکر است که نه تنها در هیچ جای برجام اشاره‌ای به FATF، نه به طور صریح و نه به طور ضمنی نشده است، بلکه بند مورد اشاره در گزارش آن روزنامه مربوط به “تجهیزات انفجاری هسته‌ای” و تعهد ایران به عدم فعالیت در رابطه با چنین تجهیزاتی است.

مشخص نیست که نویسنده مطلب، چگونه توانسته این بند را به FATF ارتباط دهد. همین نکته نشان می‌دهد که گزارش روزنامه یاد شده تا چه حد بی پایه و اساس و داستان سرایی ناشیانه بدون حتی یک بار خواندن متن برجام و بند مورد اشاره است.

سایر مسائل مورد اشاره در گزارش مزبور، در خصوص بانک مرکزی، جلسات دولت، تصمیم گیری در خصوص معاهدات و … نیز به همین ترتیب فاقد هر گونه مستندی است. هر چند با توجه به اینکه مطالب مزبور از اساس کذب و نادرست هستند، نیازی به پاسخگویی به جزئیات ادعاهای واهی مزبور وجود ندارد؛ اما به منظور تنویر افکار عمومی و پرهیز از ایجاد شبهه در اذهان مردم، لازم است مجددا بر کذب بودن محتوای گزارش مزبور و اطلاعات ساختگی آن تأکید شود.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند