امروز

سه شنبه, ۲ آذر , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۳:۵۱ بعد از ظهر

علی رسولیان در بازدید از شهرک صنعتی شهید رجایی تبریز و واحد تولید کمپرسور و تجهیزات هوای فشرده، افزود: بر اساس ارزیابی از وضعیت کنونی کشور و افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری، سال آینده کشور با رشد صنعتی مواجه خواهد شد و این سازمان نیز به دنبال ایجاد شرایط و زیرساخت‌های لازم برای توسعه صنعت است.

وی با بیان این‌که افزایش تولید منجر به افزایش اشتغال در جامعه می‌شود، اظهار کرد: تلاش می‌شود تا در مکان‌هایی که تقاضا برای سرمایه گذاری زیاد است، این سازمان زمین، امکانات و زیرساخت‌های لازم مانند آب، برق و گاز را فراهم کند تا مشکل واحدهای صنعتی فعال در این مکان‌ها حل شده و زمینه برای ایجاد و راه اندازی واحدهای جدید فراهم شود.

وی گفت: ارتقای بنگاه‌های اقتصادی و بازگرداندن واحدهای راکد به چرخه تولید نیز از دیگر اولویت‌های این سازمان در سال آینده است و در این زمینه تلاش می‌شود تا مشکلات این واحدها با همکاری بانک‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های متولی برطرف شود.

رسولیان با بیان این‌که اکنون ۸۲۳ شهرک و نواحی صنعتی فعال در کشور وجود دارد، گفت: سیاست این سازمان افزایش شهرک‌ها و نواحی صنعتی نبوده بلکه به دنبال توسعه فضای مناسب برای فعالیت بنگاه‌های اقتصادی به ویژه در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تقاضا محور است.

وی یادآوری کرد: با توجه به این‌که یکی دیگر از اولویت‌های این سازمان برقراری توازن منطقه‌ی در مناطقی که نیاز به احداث نواحی صنعتی جدیدی است بوده و این سازمان اقدام به این کار خواهد کرد ولی اولویت اصلی توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی موجود است.

وی ادامه داد: کمک به شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌هایی که فناوری خاصی تولید می‌کنند، به ویژه در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تقاضا محور، از دیگر اولویت‌های این سازمان بوده، چراکه این شرکت‌ها دارای نگاه داخلی سازی بیشتری بوده و با واردات کالاها به کشور مقابله می‌کنند.

معاون وزیر صمت با اشاره به بازدید از شهرک‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان شرقی، اظهار کرد: با بررسی وضعیت شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان تلاش می‌ش‌ود تا گامی برای توسعه صنعتی بیشتر این استان و کشور برداشته شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه گفت: شهرک شهید رجایی جزو شهرک‌های اولیه کشور بوده به طوری که اوایل انقلاب کارهای اجرایی آن شروع و در سال ۶۳ به بهره برداری رسیده است.

سیدمرتضی نیرومند اسکویی، افزود: هم اکنون در این شهرک ۲۶۰ واحد به بهره برداری رسیده که از این تعداد ۲۳۸ واحد فعال بوده و تمام زیرساخت‌های لازم در این شهرک فراهم است.

مدیرعامل واحد تولید کمپرسور و تجهیزات هوای فشرده نیز در این جلسه گفت: توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی، توسعه نرم افزاری واحدهای صنعتی و تولیدی، ایجاد کنسرسیوم‌های صادراتی و ایجاد بازارهای صادراتی از نیازهای واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی است.

سیدباقر شریف زاده با بیان این‌که افزایش سرعت اینترنت از شاخصه‌های توسعه در هر جامعه‌ای است، افزود: شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با مشکل پایین بودن سرعت اینترنت و نبود زیرساخت‌های لازم مواجه هستند و این مشکلات بر فعالیت آن‌ها تاثیر منفی می‌گذارد.

وی اظهار کرد: خیلی از واحدها در برخی از شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خط تولید خود را نصب و پروانه بهره برداری نیز اخذ کرده‌اند ولی به دلیل نبود برق نمی‌توانند فعالیت کنند، بنابراین برای فعالیت آن‌ها ایجاد زیرساخت‌های مختلف در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی ضروری است.  

وی با اشاره به این‌که از سال ۱۳۷۰ در شهرک صنعتی شهید رجایی مشغول فعالیت شده است، ادامه داد: در این واحد صنعتی و تولیدی ۳۰ نفر از دانش آموختگان دانشگاهی مشغول فعالیت بوده و در بین آن‌ها افرادی با مدارک دکتری نیز وجود دارد.

شریف زاده یادآوری کرد: محصولات تولیدی این مجموعه شامل کمپرسورهای صنعتی و معدنی، تجهیزات جانبی کمپرسور، تجهیزات هوای فشرده و مخازن استاندارد است که علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای مختلف منطقه از جمله افغانستان، عراق، امارات، ترکیه و ونزوئلا صادر می‌شود. 

به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به همراه منادی و پزشکیان نمایندگان مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی از بخش‌های مختلف این واحد صنعتی بازدید کرد.

انتهای پیام 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد
در جستجوی اکسیژن
سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد