امروز

شنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۲:۱۷ بعد از ظهر

معصومه ابتکار در گفت‌وگو با ایسنا، در ادامه افزود: دولت یازدهم و دوازدهم همه مطالبات زنان را پیگیری  و برای برآوردن آنها برنامه‌ریزی کرده است. اخیرا نشست تخصصی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزرای صمت، کشاورزی و رفاه و زنان کارآفرین در حوزه صنعت، کشاورزی، صنایع دستی و استارت‌آپ‌ها برگزار شد. در این جلسه زنان هم از موفقیت‌ها و هم از مشکلات خود گفتند و قرار است این سلسله نشست‌ها با محوریت حل مشکلات زنان کارآفرین ادامه یابد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه یکی از مطالبات زنان اصلاح قوانین مربوط به زنان است، تصریح کرد: دولت در این زمینه نیز فعالیت داشته است. اکنون پنج لایحه در این زمینه در کمیسیون لوایح دولت در حال بررسی است. لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان که در مجلس شورای اسلامی است، برای دولت اهمیت زیادی دارد. لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت نیز توسط رئیس قوه قضاییه برگردانده شد و اکنون در دستور کار کمیسیون لوایح دولت است. برنامه اقدام و عمل فرابخشی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار نیز به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده و این دستگاه‌ها  مشغول بوده و گزارش عملکرد خود را به‌زودی ارائه می‌کنند.

ابتکار در پایان با تاکید بر اینکه مسائل مربوط به حوزه زنان برای دولت یازدهم و دوازدهم اهمیت زیادی دارد، گفت: نسبت مدیران زن در دولت از ۱۳/۶ درصد به ۱۸/۶ رسیده است. ما همه تلاش خود را برای برآورده کردن مطالبات زنان ادامه می دهیم اما این مطالبات دلیل نمی‌شود که انکار کنیم. یکی از مطالبات زنان، حضور در ورزشگاه‌هاست؛ ما تلاش می‌کنیم این مطالبه زنان با رعایت مسائل شرعی محقق شود.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند