امروز

دوشنبه, ۲۵ شهریور , ۱۳۹۸

  ساعت

۲۳:۲۶ بعد از ظهر

به گزارش ایسنا، کیومرث کلانتری در حاشیه برنامه پاکسازی رودخانه کن با اشاره به اینکه اینگونه برنامه‌ها مردم محور است و هدف از برگزاری آن اشاعه فرهنگ زیست محیطی و حس مسئولیت‌پذیری بیشتر در بین مردم است، گفت: بر اساس قانون حفظ محیط زیست وظیفه‌ای عمومی است و همه آحاد جامعه در قبال محیط زیست و طبیعت مسئولیت دارند.

وی در ادامه اظهار کرد: برنامه امروز یک حرکت نمادین است و پیام آن به کسانی که نسبت به محیط زیست کم لطف هستند و زباله‌های خود را در طبیعت رها می‌کنند این است که بگوید طبیعت متعلق به همه است و هر کس آن را آلوده کند باید خود مجدد آن را تمیز کند.

کلانتری با بیان اینکه اجرای این برنامه‌ها در واقع تحقق اصل ۵۰ قانون اساسی است که حفظ محیط زیست را وظیفه عمومی می‌داند تصریح کرد: در حقیقت پسماند یک کالای اقتصادی است و درصد زیادی از آن قابل باز یافت است و  باید به چرخه بازیافت برگردد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: البته در بحث پسماند صرفا مصرف کننده مسئولیت ندارد و تولید کننده هم دارای مسئولیت است.

وی در پایان با اشاره به اینکه خوشبختانه فرهنگ زیست محیطی و مسئولیت پذیری مردم در قبال محیط زیست نسبت به گذشته بسیار بهتر شده است ولی در برخی بخش‌ها با مشکل مواجه هستیم، گفت: در هرجایی که زیست باشد پسماند هم هست و راهکار آن مدیریت درست بر پسماند است.

همچنین در این برنامه خسرو آبادی -شهردار منطقه ٥ تهران- گفت: این منطقه یکی از اصلی‌ترین مناطق تفرجی طبیعی تهران است که مردم در اوقات فراغت به این منطقه مراجعه می‌کنند و حفظ آن اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه اگر نتوانیم رود دره‌ها را حفظ کنیم دچار مشکلاتی می‌شویم، اظهار کرد: یکی از این مشکلات مدیریت سیلاب است. اگر این رودخانه‌ها لایروبی نمی‌شد سیل سال گذشته صدمات زیادی به تهران وارد می‌کرد.

خسرو آبادی با اشاره به اینکه این مناطق طبیعی متعلق به همه مردم است و برای بهره‌مندی از آن باید همه دست به دست هم دهیم و از آن حفاظت کنیم، تصریح کرد: شهرداری آمادگی این را دارد که تا با همکاری همه بخش‌ها بویژه شهروندان، اینگونه اقدامات را در سطح مناطق توسعه دهد تا بتوانیم شهری با محیط زیست بهتر داشته باشیم.

شهردار منطقه٥ تهران در پایان از شهروندانی که جهت تفرج به این مناطق مراجعه می‌کنند خواست ضمن بهره‌مندی از طبیعت، موضوع حفاظت و صیانت از رودخانه‌ها و مناطق طبیعی را هم مورد توجه قرار داده و در این خصوص محیط زیست و شهرداری را در جهت داشتن محیط زیستی سالم تر یاری کنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره محیط زیست استان تهران امروز (۲۴ خرداد) در یک برنامه نمادین و فرهنگی با همت و مشارکت محیط زیست استان تهران وشهرداری‌های مناطق ٢٢ و ٥ تهران با همکاری بخشداری کن، دهیاری‌های محلی و همچنین همراهی تشکل مردم نهاد زیست محیطی رفتگران طبیعت و دیگر دوستداران و علاقه مندان محیط زیست بخش‌هایی از حاشیه رودخانه کن و محور سولقان از وجود زباله پاکسازی شد.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند