امروز

سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۱:۲۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

اجتماعی

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا زاکانی، شهردار تهران امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر در جریان یکصد و بیست و چهارمین جلسه دروه ششم شورا، بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تهران را با سقف اول ۷۸ هزار و ۴۸۵[…]


بودجه ۷۸ هزار میلیاردی شهرداری تقدیم شورای شهر تهران شد


به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا زاکانی، شهردار تهران امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر در جریان یکصد و بیست و چهارمین جلسه دروه ششم شورا، بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تهران را با سقف اول ۷۸ هزار و ۴۸۵ میلیارد تومان تقدیم پارلمان شهری پایتخت کرد.


سقف دوم این بودجه نیز براساس تبصره ۲۹ شامل ۳۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که شهرداری می تواند با استفاده از منابع درآمدی نقدی و غیرنقدی بیرون از شهرداری، آن را تامین کند. سقف سوم بودجه ۱۴۰۲ نیز که مربوط به درآمدهای شهرداری از طریق مشارکت با دولت و بخش خصوصی است، به صورت نامحدود در نظر گرفته شده است.


۴۸ درصد اعتبارات هزینه ای بودجه سال آینده شهرداری تهران براساس سقف اول در حوزه هزینه های جاری و ۴۰ درصد در حوزه تملک دارایی های سرمایه ای در نظر گرفته شده است که براساس آن، ۳۳ درصد این هزینه ها در حوزه حمل و نقل و ۴۹ درصد در حوزه خدمات شهری در نظر گرفته شده است. البته به گفته زاکانی، شهرداری در نظر دارد که عمده منابع مربوط به سهم دوم را نیز به سمت توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت هدایت کند.


همچنین در بودجه سال آینده شهرداری، افزایش ۲۵ درصدی برای کارکنان شهرداری تهران در نظر گرفته شده است، اما شهردار پایتخت تاکید کرد که در صورت تصویب درصد بالاتری در شورای عالی کار برای افزایش حقوق نیروهای کارگری شهرداری، مدیریت شهری تهران اصلاحیه این لایحه را ارائه خواهد کرد.


گفتنی است، سقف اول لایحه بودجه ۱۴۰۲ شهرداری نسبت به مصوبه بودجه ۱۴۰۱ به میزان ۵۶ درصد و سقف دوم آن به میزان ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی