امروز

پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۱۲:۰۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

سیاسی

به گزارش ایلنا، از روابط عمومی ارتش، سفیران سیاسی و وابستگان نظامی کشورهای مختلف در ناوشکن ایرانی دنا که در قالب ناوگروه صلح و دوستی در بندر جاکارتای اندونزی پهلو است، حضور یافتند. ناخدایکم فرهاد فتاحی، فرمانده ناوگروه صلح و[…]


حضور سفیران سیاسی و وابستگان نظامی کشورهای مختلف در ناوشکن دنا


به گزارش ایلنا، از روابط عمومی ارتش، سفیران سیاسی و وابستگان نظامی کشورهای مختلف در ناوشکن ایرانی دنا که در قالب ناوگروه صلح و دوستی در بندر جاکارتای اندونزی پهلو است، حضور یافتند. ناخدایکم فرهاد فتاحی، فرمانده ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی ارتش در این مراسم، اقیانوس را خانه آبی همه کشورهای جهان و متصل کننده ملت‌ها به یکدیگر توصیف کرد و اظهار داشت: برای تداوم امنیت و ثبات در دریا، باید این نوع رفت و آمد نیروهای دریایی تقویت و توسعه یابد.


وی موفقیت‌های اقتصادی، تامین صلح و توازن دریایی را وظیفه مشترک نیروی دریایی کشورها عنوان کرد و افزود: کشورهای حاشیه اقیانوس هند وظیفه مهمی را در قبال صلح و ثبات منطقه و جهان دارا هستند. نیروهای مسلح ایران به ویژه نیروی دریایی ارتش همواره در تحقق امنیت پایدار خطوط مواصلاتی کشتیرانی بین‌المللی تلاش‌ کرده و در این راستا ماموریت‌های خطیری انجام داده است.


فرمانده ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی ارتش اعزام افسران و کارکنان جوان نیروی دریایی به این‌گونه ماموریت‌ها را راهی برای انتقال تجربیات به آنان دانست و افزود: هر چه ما در دریا حضور بیشتر و موثرتری داشته باشیم، تعامل بیشتری با کشورهای جهان برقرار خواهیم کرد و این موضوع، برقراری روابط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را برای سیاستمداران تسهیل می‌کند.


وی افزود: برابر آمار رسمی، قریب به ۷۰درصد اقتصاد دنیا وابسته به کشورهای آسیای جنوب غربی و آسیای جنوب شرقی است و این مناطق در بخش صادرات، واردات و انرژی اهمیت ویژه‌ای دارند و این اهمیت روز به روز برای جهانیان مشخص‌تر می‌شود.


 همچنین در این مراسم دریابان یایان سفیان، جانشین منطقه یکم نیروی دریایی اندونزی پهلوگیری ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر جاکارتا را فرصتی برای توسعه روابط با ایران و نیروهای دریایی دو کشور دانست و گفت: پهلوگیری ناوشکن دنا و ناوبندر مکران در اندونزی و بازدید کارکنان آنها از شهرجاکارتا، فرصت بسیار خوبی است تا روابط را از طریق تبادل تجربیات میان افسران دو نیرو افزایش دهیم. همکاری میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و اندونزی، در سالهای پیش رو، افزایش خواهد یافت.


 در این مراسم سفیران سیاسی و وابستگان نظامی کشورهای اندونزی، روسیه، ژاپن، ایتالیا، برزیل، مکزیک، ونزوئلا، هند، پاکستان، قطر، عراق، سوریه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی، معاون مدیر کل منطقه ای وزارت امور خارجه اندونزی، جانشین منطقه یکم نیروی دریایی اندونزی، جانشین دانشگاه فرماندهی و ستاد اندونزی و همچنین نماینده ویژه وزیر دفاع اندونزی حضور داشتند


 


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی