امروز

چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۲:۰۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

 

سید مجید میراحمدی با اشاره به روند مطلوب مدیریت بیماری کرونا در کشور، گفت: برای حفظ این دستاورد بزرگ نیازمند تقویت اصول بهداشتی و همچنین تزریق واکسن برای افرادی که تاکنون اقدام به دریافت واکسن نکرده اند؛ هستیم.


به گزارش اعتماد نو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در نود و یکمین نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا که با حضور نمایندگان دستگاهها در محل وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه وضعیت کنترل و مهار بیماری منحوس کرونا در ایران در مقام مقایسه با کشورهای دیگر دنیا، مطلوب است؛ گفت: کنترل موفق بیماری با روند گسترش واکسیناسیون و همراهی مردم عزیز کشور جزء دستاوردهای موفق نظام جمهوری اسلامی ایران است که بایستی این روند موفق و مدیریت شده تا مهار کامل بیماری استمرار یابد.

 

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با تاکید بر این موضوع که حفظ و پایداری روند کنترل شده بیماری در کشور نیازمند رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است؛ گفت: گزارش های متقن پزشکی گویای این واقعیت است که سه مولفه استفاده از ماسک، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و تزریق واکسن، ایمنی بسیار قابل اطمینان در جامعه ایجاد می کند که ضرورت دارد این مولفه ها با توجه به سویه امیکرون که قدرت سرایت پذیری بالایی دارد؛ بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

 

ضرورت بازگشایی مدارس از دیگر محورهای مورد اشاره معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در نشست امروز بود و در این خصوص گفت: واقعیت امر این است که روند طولانی مدت تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی کشور خسارت غیر قابل جبرانی بر آینده علمی کشور برجای می گذارد و برای همین بایستی عطف به دستور ریاست محترم جمهور و وزیر کشور به عنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، روند بازگشایی کامل مدارس و دانشگاههای کشور هر چه سریعتر تحقق یابد.

 

وی در این خصوص گفت: البته بازگشایی کامل مدارس مستلزم همکاری متقابل و چند جانبه دانش آموزان، اولیای دانش آموزان و مسئولان ذی ربط در این عرصه است که باید این همکاری به بهترین شکل ممکن صورت عینی به خود گیرد.

 

میراحمدی در ادامه سخنان خود گفت: با توجه به در پیش بودن مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲  قطر که طبق تقویم مسابقات، تیم ملی کشور در بهمن ماه سالجاری با دو کشور عراق و امارات بازی خواهد داشت؛ کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا پیشنهاد حضور ۱۰ هزار تماشاگر و فروش بلیط از طریق سامانه ” ایران من” با شرایط تزریق دو دوز واکسن را  به ستاد ملی مدیریت کرونا ارائه می دهد.

 

وی گفت: همچنین برگزاری سی و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قران کریم به صورت حضوری با ظرفیت محدود هم به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارائه می شود.

 

وی اضافه کرد: درخصوص مراسم افتتاحیه المپیاد، پاراالمپیاد و فعالیت های تفریحی و ورزشی محلات شهر تهران، پیشنهاد برگزاری این مراسم به صورت محدود در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی به ستاد ملی کرونا داده می شود.

 

معاون وزیر کشور در بخش پایانی صحبت های خود با تاکید بر ضرورت رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع موج امیکرون در کشور، گفت: نباید با عادی انگاری اجازه شیوع بیماری را در کشور دهیم و با در نظر داشتن این موضوع که موج جدید بیماری قدرت انتقال پذیری و متعاقبا درصد مرگ و میر بالایی دارد؛ با تزریق به موقع واکسن برای افرادی که تاکنون اقدام به تزریق واکسن نکرده اند و همچنین با رعایت اصول بهداشتی، بیماری را در کشور مهار کنیم.

 


انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد