امروز

سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۷:۰۰ بعد از ظهر

سایز متن   /


تاکید معاون سازمان ثبت اسناد بر اجرای حدنگاری در استان تهران

معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست با مدیران ستادی و استانی این سازمان بر ضرورت تسریع و تسهیل اجرای کاداستر (نقشه‌برداری ثبتی) در استان تهران تاکید کرد.


به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا، جلسه قرارگاه حدنگاری با حضور معاون امور املاک و کاداستر و تعدادی از مدیران ستادی و استانی ثبت اسناد و املاک برگزار شد.

علی بهبهانی، معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در نشست با مدیران کل املاک و کاداستر و روسای واحدهای ثبتی استان تهران به تبیین اهمیت اجرای دقیق و سریع طرح برون‌سپاری پرداخت.

در این جلسه معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تشریح ضرورت تسریع و تسهیل اجرای کاداستر در استان تهران بر اجرای ماده ۳ قانون جامع حدنگار تاکید کرد.

ماده ۳- سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مکلف است ظرف مدت پنج سال از تاریخ لازم الاجراء شدن قانون جامع حدنگار، حدنگاری را به نحوی به انجام برساند که موقعیت و حدود کلیه املاک و اراضی داخل محدوده مرزهای جغرافیایی کشور اعم از دولتی و غیردولتی و همچنین موقعیت و حدود کلیه کوه‌ها، مراتع، جنگل‌ها، دریاها، دریاچه‌ها، تالاب‌ها، اراضی مستحدث ساحلی، مسیل‌های دایر و متروکه و جزایر کشور، مشخص و تثبیت شود و امکان بهره‌برداری از نقش‌ها و سایر اطلاعات توصیفی و ثبتی کلیه املاک و اراضی کشور، به صورت نقشه و اسناد مالکیت حدنگار در نظام جامع میسر گردد، به گونه‌ای که هیچ نقطه‌ای از کشور بدون نقشه و اسناد مالکیت حدنگار نباشد.

تبصره – کلیه دستگاه‌ها مکلف به همکاری با سازمان جهت اجرای حدنگاری هستند.

در ادامه این  نشست هر یک از اعضای به ارزیابی و بررسی نقاط قوت و ضعف طرح برون‌سپاری پرداختند و نظرات کارشناسی و راهکارهای پیشنهادی خود را جهت تسریع فرایند اجرای امر برون‌سپاری استان تهران بیان کردند.

درحاشیه نشست به جهت عملی نمودن مصوبات مقرر شد دراسرع وقت نشستی با مجریان این طرح در استان تهران برگزار گردد، تا روند توجیهی و آموزشی این افراد همراه با اجرای طرح صورت گیرد.


انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد