امروز

دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۶:۱۵ قبل از ظهر


آزادی و تعیین تکلیف ۱۷ نفر از افراد تحت نظر در مراجع انتظامی

معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۲ تهران از آزادی و تعیین تکلیف ۱۷ نفر از افراد تحت نظر در مراجع انتظامی خبر داد.


به گزارش ایلنا، رحیم گل‌زاده، معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۲ تهران به منظور نظارت بر حسن اجرای وظایف ضابطان، با حضور سرزده در کلانتری‌ها و پایگاه‌های تابعه سرکلانتری هفتم پلیس پیشگیری فاتب، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و قدردانی از تلاش شبانه روزی پلیس در پیشگیری اجتماعی و ایجاد امنیت پایدار، از تمام واحدها بازدید و پرونده‌های مراجعان و اشخاص تحت نظر را مورد مطالعه و بررسی قرار داد.

در جریان این بازرسی ۵ ساعته شبانه که با همراهی حسین خالق پرست، بازپرس کشیک دادسرای عمومی و انقلاب تهران، انجام شد، وظایف و اختیارات ضابطان در نحوه برخورد با جرایم مشهود و غیر مشهود، لزوم تعیین تکلیف افراد تحت نظر توسط دادستان یا قاضی کشیک حداکثر ظرف یک ساعت و انجام مساعدت لازم برای آگاهی خانواده یا آشنایان شخص تحت نظر از وضعیت وی بررسی شد.

در این بازدید همچنین رعایت مقررات مرتبط با حقوق شاکی و متهم در تشکیل پرونده مقدماتی، مورد بررسی قرار گرفت و در این خصوص، آموزش‌های لازم ارائه و ۱۷ نفر از افرادی که به دلایل مختلف بازداشت و تحت تعقیب کیفری قرار داشتند، پس از بررسی ادله وقوع بزه و توجیه اتهام، طی دستورات قضایی لازم آزاد یا تعیین تکلیف شدند.


انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد
در جستجوی اکسیژن
سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد