امروز

یکشنبه, ۲ آبان , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۶:۰۱ قبل از ظهر


دشمنان ما در حال سراشیبی و افول هستند

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما در راستای پیشرفت و در مسیر اعتلا و قدرت یابی هستیم و الحمدالله موازنه دارد به نفع ملت ایران و مسلمانان عالم و نظام و انقلاب تغییر می‌کند.


به گزارش ایلنا، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه امروز در حاشیه آیین تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، در جمع خبرنگاران،گفت: زمانی که اسلام، ولایت و مردم با هم ترکیب شدند عناصر دفاعی کشور شکل گرفت و روح مقاومت در کالبد روح جامعه دمیده شد و ایستادگی بی پایانی را شاهد بودیم.

وی افزود: بعد از دفاع مقدس دیگر قدرت امپراطوری‌های بزرگ برای ملت ایران بزرگ نبود و کوچک شده بود، چون ملت ایران توانسته بود در مقابل قدرت‌های بزرگ ایستادگی کند و هدف‌های آن‌ها را ناکام بگذارد و خودش را در جهان به عنوان یک قدرت مطرح کند.

فرمانده کل سپاه گفت: دفاع مقدس یک فرهنگ، هویت و تاریخ را با هم دارد و عناصری که در دفاع مقدس شکل گرفت مانند اسلام، ایمان، باورها و تمام این‌ها نشان داد که فقط در پرتو این موارد پیروزی ممکن است.

سرلشکر سلامی گفت: در دوران دفاع مقدس به وسیله سلاح‌ها و تسلیحات پیروز نشدیم و انسان‌ها در این دوران نقش آفرینی کردند و آن چه به انسان‌ها در این مدت قدرت می‌بخشید استحکام درونی و قلب‌های مطمئن و با دلی پرایمان توانستند بجنگند و ملت به پیروزی رسید.

وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس جریان پیدا کرده و یک حادثه تاریخی توقف پذیر نبود و تا الان نیز ادامه دارد، افزود: هم اکنون مردم ایران در مقابل تحریم‌های ظالمانه و فشار آمریکا و غربی‌ها و در برابر عملیات روانی آمریکا و تبلیغات سنگین رسانه‌ای آن‌ها ایستادگی می‌کنند و بر اثر همین جنگ بزرگ اقتصادی و روانی دوباره ملت ایران نخل‌های بلند قامتش ارتفاع پیدا کرده و واقعا این ملت تحریم‌ها را توانسته بشکند.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: هر چه دشمن به سمت ملت ایران می‌آید از ملت ایران در واقع فاصله بیشتری می‌گیرد و این به برکت همان روح دفاع مقدس است که در جامعه ما جریان دارد و ما تا آخر ایستاده ایم و این اصل دفاع مقدس است که از عاشورا سرچشمه گرفته و امتداد دارد و به عنوان ارزش‌های عاشورا مانند ایثار، فضیلت، ایستادگی و جوانمردی و غیرت شکل گرفته و تا به امروز نیز جریان یافته است.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: دشمنان ما در حال سراشیبی و افول هستند و ما این‌ها را می‌بینیم که کم کم در حال فرار و کوچک شدن هستند و از مردمک چشم‌های ملت ایران فاصله می‌گیرند و یک پدیده هر چقدر که فاصله می‌گیرد کوچک می‌شود و ما این کوچک شدن را به زیبایی می‌بینیم و برای ما اثبات شده است و به برکت رهبر عزیز و ملت بزرگ ایران و به برکت انقلاب و اسلام و به فضل الهی پیروز هستیم و این نه فقط آرزوی ما و بیان احساس ماست بلکه چیزی است که ملت ایران روی صفحه زمین می‌بیند.

وی گفت: حضور جوانان در راهیان نور و در جغرافیای دفاع مقدس و بیان حماسه‌ها به شکل واقعی بسیار تاثیرگذار است، زمانی که رشادت‌ها و داستان‌ها روایت‌ها و مقاومت‌های آسمانی که واقعا شبیه افسانه است به جوانان مطرح می‌شود می‌تواند به جوانان ما انرژی و روحیه دهد و در آن‌ها فرهنگ ایثار و شهادت را ایجاد کند.

فرمانده کل سپاه گفت: ما در گذشته اسطوره نداشتیم، شاهنامه می‌خواندیم، اما امروز شاهنامه‌های بی شماری به اندازه همه رزمندگان ما وجود دارد و قهرمانان بزرگی که می‌توانیم به آن‌ها تکیه کنیم و به شهدا تکیه کنیم و از آن‌ها الهام بگیریم و قدرت بگیریم، هم اکنون همه جا از شهدا ایده و استحکام و اطمینان قلب می‌گیریم و آن‌ها حجت‌های ما هستند و بیان شخصیت و خاطره‌ها و حماسه‌های جاودان شهدا و آشنایی جوانان ما با واقعه بزرگ دوران دفاع مقدس می‌تواند باورهای زیبا و جدیدی را برای جوانان ما الهام دهد و آن‌ها را برای آینده درخشان برای جوانان ما ایجاد کند.

سرلشکر سلامی گفت: در راستای پیشرفت و در مسیر اعتلا و قدرت یابی هستیم و الحمدالله موازنه دارد به نفع ملت ایران و مسلمانان عالم و نظام و انقلاب تغییر می‌کند.

وی تاکید کرد: اگر این تغییر را جوانان ما درک کنند و متوجه شوند در متن یک جنگ بزرگ هستند، جنگی که باید با ذهن‌هایشان آن را اداره کنند و باید ایران را بسازند. دانش، علم و فناوری را در کشور گسترش دهند و زمانی که کشور به قدرت علمی و فناوری مجهز شود در برابر همه قدرت‌ها خواهد ایستاد.


انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد
در جستجوی اکسیژن
سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد