امروز

دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۰:۱۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری اعلام کرد: با درخواست و رایزنی مقامات وزارت امور خارجه و دادگستری بولیوی و بررسی و تصویب آن در کمیته انتقال محکومان، پنج تن از محکومان بولیویایی که دوران محکومیت خود را در زندان های جمهوری اسلامی ایران می گذراندند به کشور متبوعشان منتقل شدند.

وی گفت: اتهام این افراد قاچاق کوکائین به کشور بوده است که مرتکبین در فرودگاه های تهران، مشهد، اصفهان و اراک دستگیر و روانه زندان شدند. با توجه با گذشت حداقل پنج سال از دوران محکومیت این افراد که هریک از آنان به بیست تا سی سال حبس و جزای نقدی محکوم شده اند و درخواست مستمر و پیگیری های سفیر بولیوی در تهران به نمایندگی از دولت متبوعشان، در اقدامی انسان دوستان و حقوق بشری تصمیم به انتقال این محکومان گرفتیم و آنان را به کشور متبوعشان منتقل کردیم تا باقیمانده دوران محکومیت خود را در زندان های بولیوی بگذرانند.
رییس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی به کسانی که قصد سفر به جمهوری اسلامی ایران را دارند هشدار داد همانند اکثر کشورها مجازات سنگینی در انتظار مرتکبین قاچاق مواد مخدر می باشد و پلیس مبارزه با مواد مخدر و دستگاه قضایی ما اجازه نمی دهد مرزهای زمینی، هوایی و دریایی جولانگاه تاخت و تاز قاچاقچیان گردد. جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای فعال و پیشرو در زمینه مبارزه با مواد مخدر است و اجازه نمی دهد قاچاقچیان مواد مخدر به اهداف خود دست یابند.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری از مقامات وزارت خارجه، دادستان های تهران، مشهد، اراک و اصفهان، ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، سازمان زندان ها، پلیس بین الملل، سازمان هواپیمایی، حفاظت پرواز، مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت، اعضای کمیته انتقال محکومان و همکاران خود در دفتر همکاری های بین المللی در وزارت دادگستری که زمینه انتقال این محکومان را فراهم کردند تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد