امروز

جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۳:۵۶ بعد از ظهر

شجاعی ضمن ابراز تأسف از نتیجه بررسی صلاحیت‌ها، گفت: این دوره از انتخابات با توجه به فضای یأس و ناامیدی که در گذشته حاکم بود، انتظار می‌رفت تدبیر، مصلحت اندیشی و دقت در شرایط کشور و اهمیت دادن به مسأله مشارکت بالای مردم در روند تأیید صلاحیت مدنظر قرار بگیرد.

به گزارش اعتماد نو، زهرا شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص نتیجه بررسی صلاحیت‌ها، اظهار کرد: ضمن ابراز تأسف و تعجب باید بگویم که این دوره از انتخابات با توجه به فضای یأس و ناامیدی که در گذشته حاکم بود و انتخابات مجلس هم که نمونه خوبی از پایین بودن میزان مشارکت مردم بود، انتظار می‌رفت تدبیر، مصلحت‌اندیشی و دقت در شرایط کشور و اهمیت دادن به مشارکت بالای مردم در روند تأیید صلاحیت مدنظر قرار بگیرد.

این عضو جبهه اصلاحات ایران افزود: البته ما به هیچ وجه انتظار نداریم و درخواست نمی‌کنیم که معیارها و ملاک‌های اصلی قانون اساسی لحاظ نشود اما با لحاظ همان معیارها انتظار می‌رفت که شاهد تنوع سلایق سیاسی در بین تایید صلاحیت‌شدگان از سوی شورای نگهبان باشیم.

وی بیان کرد: متأسفانه حتی یک نفر هم از کاندیدای اصلاح‌طلبان مورد تایید قرار نگرفته و به نظر می‌رسد که ضرورتی به مشارکت اصلاح‌طلبان در انتخابات احساس نشده و این با معیار و مقیاسی که مقام معظم رهبری فرمودند، تناقض دارد.

شجاعی ادامه داد: ما منتظر هستیم که در جلسه جبهه اصلاحات ایران تصمیمات نهایی برای فعالیت انتخاباتی گرفته شود و من فکر می‌کنم که به طور روشن حقوق شهروندی و حق مشارکت در انتخابات به گونه‌ای از جناح‌های مختلف سیاسی سلب شده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه ترکیبی که شاهد هستیم، ترکیب قابل تأملی است، گفت: اگر نیروها، اشخاص مجرب و مدیران سیاسی تأیید صلاحیت می‌شدند، رقابت در انتخابات را شاهد بودیم. اینکه به گونه‌ای زمینه فراهم شده است که نتیجه انتخابات مشخص است، ما را به یاد روزهای قبل از دوره اصلاحات می‌اندازد. البته لازم به ذکر است که در این دوره اتفاق خوبی که افتاد این بود مسأله تفسیر تلویحی از رجال که زنان را نیز در بر می‌گرفت، ارائه شد و گام مثبتی بود. پیش‌بینی من نیز عدم احراز صلاحیت بود اما آنچه حائز اهمیت است گام رو به جلوی ما برای مشارکت زنان در انتخابات بود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا به شورای نگهبان اعتراض خواهید کرد؟ گفت: ما تابع تصمیم جمعی جبهه اصلاحات ایران هستیم و احتمالاً به صورت دسته جمعی اعتراض خواهیم کرد گرچه به دریافت پاسخ قانع کننده از سوی شورای نگهبان خوش بین نیستیم اما در مجموع براساس تصمیم جبهه اصلاحات باید اقدام کنیم.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند