امروز

جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۸:۵۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، پیشتر انتظار می‌رفت که نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند یکشنبه به دستاوردهای چشمگیری در بنگال غربی واقع در شرق این کشور دست یابد؛ یکی از معدود ایالت‌هایی که حزب راستگرای او موسوم به بهاراتیا جاناتا اکثریت پارلمانی آن را ندارد. در عوض خانم ماماتا بانرجی، سیاستمدار منطقه‌ای بانفوذ و منتقد سرشناس مودی برای سومین دوره به عنوان سروزیر پیروز شد.

حزب بانرجی تحت عنوان “کنگره ترینامول تمام هند” به سادگی اکثریت را گرفت و ۲۱۶ کرسی از مجموع ۲۹۴ کرسی را به خود اختصاص داد. حزب مودی به ۷۵ کرسی رسید که نسبت به عملکرد ۲۰۱۶ آن که تنها سه کرسی داشت، بهتر است اما کمتر از انتظارات ظاهر شد.

نخست‌وزیر هند به همراه آمیت شاه، وزیر کشور هند سخنرانی‌های زیادی در قالب کارزار انتخاباتی در بنگال غربی ایراد کرده بود، اما این دو مقام به اولویت قرار دادن سیاست مقابل واکنش به پاندمی کرونا متهم شده‌اند.  

روز یکشنبه موارد جدید ابتلا به کرونا در هند اندکی کاهش یافت، اما ۳۶۸۹ مورد فوتی جدید ثبت شده است. تصاویر دردناکی از مرگ و میر مردم در راهرو بیمارستان‌ها، در خیابان‌ها و منازل منتشر می‌شود. پارکینگ‌ها به محل سوزاندن اجساد تبدیل شده و خانواده‌ها ناامیدانه به دنبال دارو و اکسیژن هستند.  

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد