امروز

یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۷:۳۱ بعد از ظهر

سیدعلی آقازاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در طول چند روز گذشته اهالی شهرها و روستاهای استان همکاری نسبتا بهتری را نسبت به هفته‌های قبل در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی داشته اند، گفت: بازار و مراکز خرید شهر اراک و شهرهای بزرگ استان با همکاری مردم کاملا تحت نظارت قرار گرفته و بسته است و از این جهت ما شاهد یک ترافیک روان و رفت و آمدهای بسیار کمتر نسبت به گذشته هستیم.

آقازاده اظهار کرد: موجی که متاسفانه از نوروز داشتیم باعث شده است که بیمارستان‌های ما تکمیل ‌شود و در حال حاضر در حال آماده کردن فضاهای دیگری برای بستری بیماران کرونایی هستیم. امروز صبح تصمیم گرفته شد که دو فضا را برای این کار در نظر بگیریم. امکانات ارتش، سپاه و نیروی انتظامی را در بخش درمان به کارگیری کردیم و همچنین هلال احمر را وارد صحنه کردیم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر مشکل تامین اکسیژن برای بیماران را داریم که امروز صبح مقرر شد پتروشیمی شازند تولیدات اکسیژن خود را که به استان‌های دیگر و به صنایع می فرستاد، در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهد.

آقازاده گفت: روز پنجشنبه گذشته حدود ۲۲۰ کپسول اکسیژن را از صنایع و ادارات و دستگاه‌های استان برای استفاده بیماران جمع‌آوری کردیم و امروز نیز حدود ۳۰۰ کپسول گاز اکسیژن را دستگاه‌ها و صنایع و برخی از خیرین جهت استفاده بیماران آماده کردند. اکسیژن مورد نیاز این کپسول ها از سوی پتروشیمی شازند تامین می شود.

وی گفت: تعدادی پتو، ویلچر و نیروی آماده به کار نیز نیاز بود که با همکاری هلال احمر و مراکز درمانی صنعت نفت استان و مراکز نظامی و انتظامی استان در حال تامین است و امید است مردم و خیرین که می توانند بویژه در حوزه پرستاری به کادر درمان کمک کنند بویژه پرستاران بازنشسته، اعلام آمادگی کرده و خود را به دانشگاه علوم پزشکی معرفی کنند تا از کمک آنها در ۱۰ روز آینده استفاده شود.

آقازاده گفت: اگر بتوانیم ۱۰ روز آتی را با محدودیت هایی که ایجاد شده و همکاری مردم به همین ترتیب ادامه دهیم پیک کرونا در استان مرکزی تثبیت می شود و صعود شاخص ها کمتر می شود و پس از آن باید تلاش کنیم که به سمت کاهش برویم.

وی اظهار کرد: کار پرستاران ما بسیار خسته شده اند و امکانات بیمارستانی ما به سرعت در حال مصرف و فرسودگی است و نیاز به زمانی داریم که بتوانیم این تجهیزات نوسازی و تعمیر شود. اگر وضع به همین صورتی که در حال حاضر در آن قرار داریم پیش برود،  تجهیزات بیمارستانی و فضای بیمارستانی ما پاسخگو نخواهد بود.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد
در جستجوی اکسیژن
سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد