امروز

یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۸:۵۱ بعد از ظهر

به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، حسن العبداللات، دادستان کل امان تصمیم گرفت مجوز انتشار آنچه در موضوع پرونده شاهزاده حمزه بن حسین، ولیعهد سابق و بردار ناتنی ملک عبدالله دوم، پادشاه این کشور در حیطه آزادی بیان و اندیشه در قالب قانون و احکام مسؤولیت آن به خصوص دو ماده ۳۸ و ۳۹ قانون مطبوعات و انتشار قرار می‌گیرد، صادر کند.

او اضافه کرد: ممنوعیت انتشار اخبار مرتبط با این پرونده که روز سه‌شنبه صادر شد شامل تمامی جزئیات روال تحقیقات در پرونده، محرمانگی و حفظ شأن آن، ادله مربوط به پرونده و حواشی و مسائل مرتبط با آن است.

این دادستان اشاره کرد: ممنوعیت همچنین اظهارات طرف‌های رسمی در این خصوص را مستنثا می‌شود و حکم تا زمانی که رایی برخلاف آن صادر شود، لازم الاجراست. ماده ۳۸ قانون مطبوعات و نشر مربوط به آن است که انتشار هرگونه اهانت به احساس و عقاید دینی یا ایجاد اختلافات مذهبی و نژادپرستانه ممنوع است. طبق ماده ۳۹ قانون مطبوعات نیز، رسانه‌ها حق انتشار جزئیات تحقیقات درباره هر پرونده‌ای قبل از ارجاع به دادگاه ویژه را ندارند مگر اجازه دادستانی کل را بگیرند. رسانه‌ها حق انتشار جزئیات جلسات محاکمه و پوشش آن را در صورت موافقت دادگاه دارند تا حقوق افراد، خانواده و نظم عمومی و عرف جامعه حفظ شود. احکام بند اول این ماده را نسبت به خبرنگاران رسانه‌های خارجی اجرای می‌کنیم و مجازات آمده در ماده ۴۶ قانون مطبوعات در مورد آنها اعمال می‌شود.

در این راستا ولیعهد سابق در نامه‌ای که روز دوشنبه امضا کرده بود پایبندی به پادشاه و ولیعهد را با هدف پایان دادن بحرانی که اخیرا ذهن اردنی‌ها را به خود مشغول کرده بود، اعلام کرد.

در بیانیه دفتر سلطنتی آمده است، بعد از اینکه ملک عبدالله دوم تصمیم گرفت مساله حمزه را در چارچوب خانواده هاشمی حل و فصل کند و این مساله را به عمویش حسن بن طلال سپرد، شاهزاده حسن با حمزه تماس گرفت و او پایبندی خود را به رویکرد و اصول خاندان هاشمی اعلام کرد؛ رویکردی که ملک عبدالله دوم شاهزاده حسن را موظف کرده بود به اطلاع شاهزاده حمزه برساند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد
در جستجوی اکسیژن
سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد