امروز

چهارشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۵:۴۴ بعد از ظهر

در پی انتشار رسانه ای نامه یکی از اعضای حزب جمهوریت ایران اسلامی خطاب به معاون سیاسی وزارت کشور و رییس کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب، دبیرخانه این کمیسیون توضیحاتی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن کامل توضیحات دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی، بدین شرح است:

به نام خدا

با عنایت به انتشار نامه ای از جانب یکی از اعضای حزب جمهوریت ایران اسلامی در تاریخ ۲۷/۱۱/۹۹ در برخی از رسانه ها خطاب به معاون سیاسی وزارت کشور و رییس کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب و بیان مواردی پیرامون حزب مزبور، مراتب ذیل اعلام می گردد:

۱. مطابق مکاتبات ارائه شده به وزارت کشور در تاریخ های هشتم و هجدهم بهمن ماه سالجاری با امضای تعدادی از اعضای شورای مرکزی حزب جمهوریت ایران اسلامی، آشکار است که جلسه شورای مرکزی مورد ادعا، مطابق با شمول و مفاد ماده ۱۲ اساسنامه و وفق حدنصاب مقرر در این ماده مبنی بر حضور دو سوم اعضای اصلی شورای مرکزی برگزار نشده است. بر این اساس ملاک قانونی بودن تصمیمات در این نوع جلسات، رعایت شرایط ذکر شده در اساسنامه حزب می‌باشد، فلذا در روند رسیدگی قانونی به سایر مدعاها و نکاتی که منبعث از این تصمیمات و نحوه برگزاری این نوع جلسات است ماهیتاً ورود نمی‌شود.

۲. در خصوص دیگر موارد مطروحه در نامه فوق الذکر در خصوص مسائل داخلی حزب از جمله طرح موضوع برگزاری مجمع عمومی حزب، بدیهی است بررسی های کارشناسی و قانونی لازم انجام شده و کمیسیون ماده ۱۰ وفق شرح وظایف و حدود اختیارات قانونی خود، به نکات و مسائل مطروحه رسیدگی و اعلام نظر خواهد کرد.

۳. در خصوص انتساب برخی اظهارات به رییس کمیسیون ماده ۱۰، اعلام می‌دارد مواضع و نقطه نظرات منحصراً به صورت رسمی توسط ایشان یا دبیر کمیسیون اعلام می‌شود؛ لذا مدعاهای برخی افراد در هر جایگاه و سمتی به نقل از ایشان، پذیرفته و رسمی نخواهد بود.

۴. در خصوص طرح موضوع برگزاری مجمع عمومی حزب جمهوریت ایران اسلامی و دعوت از نماینده کمیسیون ماده ۱۰ جهت حضور درمجمع، اعلام میدارد مجمع عمومی که مطابق با شرایط ذکر شده در اساسنامه برگزار می‌گردد، مطابق قانون محسوب شده و در صورت رعایت مر قانون، نماینده کمیسیون نیز در مجمع عمومی حاضر خواهد بود.

۵. پیش از این نیز بارها تأکید شده است که کمیسیون ماده ۱۰ به عنوان یک نهاد فراقوه ای و نظارتی، تلاش دارد دخالتی در امور و مسائل داخلی احزاب نداشته باشد و شرایطی را فراهم آورد که احزاب تا حد امکان، مسائل داخلی مربوطه را خودشان رفع و حل نمایند.

دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی

گفتنی است اخیرا رحمت‌الله بیگدلی از اعضای عزل شده شورای مرکزی حزب جمهوریت ایران اسلامی نامه‌ای را در برخی رسانه‌ها خطاب به معاون سیاسی وزیر کشور و کمیسیون ماده احزاب منتشر کرده و در آن ضمن نسبت دادن برخی از اظهارات به مسوولان وزارت کشور، مدعی شده بود دبیرکلی رسول منتجب‌نیا در حزب جمهوریت غیرقانونی است و به زودی اعضای عزل شده شورای مرکزی حزب، درباره دبیرکل این حزب تصمیم خواهند گرفت.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند