امروز

دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۲:۱۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، خلوصی آکار این اظهارات را در جریان سخنرانی‌اش در رزمایش زمستانی ۲۰۲۱ که نیروهای مسلح این کشور و همتای آذربایجانی در استان فارص در شرق ترکیه انجام می‌دهند، مطرح کرد.

خلوصی آکار درباره رزمایش زمستانی گردان‌های ترکیه- جمهوری آذربایجان ۲۰۲۱ گفت؛ نیروهای مسلح ترکیه و آذربایجان با کادر مجرب و تسهیلات پیشرفته توانایی‌های خود در شرایط دشوار جغرافیایی را به نمایش گذاشتند.

آکار افزود: باید در برابر هرگونه تهدید و خطر آمادگی داشته باشیم. چرا که تهدید و خطرات نه تنها افزایش پیدا کردند بلکه نوع و روش آنها نیز تغییر کرده است. همه باید توجه کنند اگر ترکیه قدرت خود در منطقه را به نمایش نگذاشته بود، موج مهاجرت پناهجویان به اروپا چه عواقبی خواهد داشت. آماده هستیم با به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات‌مان در مورد ناتو٬ نقش خود را در راستای تقویت بیشتر نیروهای مسلح عراق انجام دهیم.

او گفت: آیا نقش ترکیه و نیروهای مسلح کشور در دستیابی به این مرحله در لیبی قابل مشاهده و درک نیست؟ تمامی طرف‌ها باید در این موضوع با انصاف برخورد کنند و باید قادر به درک آن باشند. چه در مورد قبرس، اژه یا مدیترانه، انتظار ما از کشورهای ثالث این است که در چارچوب منطق و عقل سلیم این مشکلات را ارزیابی کنند.

آکار افزود: “چه در مورد قبرس، اژه یا مدیترانه، انتظار ما از کشورهای ثالث این است که در چارچوب منطق و عقل سلیم این مشکلات را ارزیابی کنند.

او خاطرنشان کرد: کریدور تروریستی در شمال سوریه را از بین بردیم و همه خوب متوجه باشند که پس از این نیز اجازه ایجاد دوباره این کریدور را نخواهیم داد.  یونان نیز باید متوجه شود با ایجاد تنش، استفاده از زبان تهدید به جایی نمی‌رسد و دست از این رفتارها بردارد.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد