امروز

پنج شنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۲:۵۰ قبل از ظهر


ایران سخاوتمندانه از اتباع افغانستانی پذیرایی کرده است

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: ایران به رغم وجود مسائل و مشکلات و تحریم‌های ظالمانه آمریکا، سخاوتمندانه از اتباع افغانستانی پذیرایی کرده است.

به گزارش ایلنا، امروز طی مراسمی با حضور مهدی محمودی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، مهدی قلعه نویی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از سامانه برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین‌المللی رونمایی شد.

محمودی در این مراسم گفت: جمهوری اسلامی ایران بیش از۴۰ سال است پذیرای میلیون‌ها تبعه خارجی به ویژه اتباع افغانستانی است به رغم وجود مسائل و مشکلات و ناامنی‌های سال‌های اولیه انقلاب و همچنین تحریم‌های ظالمانه آمریکا، کشور جمهوری اسلامی ایران سخاوتمندانه از اتباع افغانستانی پذیرایی کرده است.

وی افزود: وزرات کشور به عنوان مسئول هماهنگی و سیاستگذاری در حوزه اتباع و مهاجرین خارجی، آیین نامه حمایت از نخبگان، متخصصان و کارآفرینان را در کمیسیون ویژه تصویب و جهت اجرا به دستگاه ها ذیربط ابلاغ کرده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اظهار داشت: در قالب این شیوه نامه اقامت بلند مدت تا دائم به اتباع دارای شرایط لازم در قالب شیوه نامه مذکور داده می‌شود در قالب این کمیسیون، تسهیلات شهروندی متنوعی از جمله اشتغال، استملاک، دریافت گواهینامه رانندگی و غیره برای مشمولان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: پس از ابلاغ شیوه نامه تاکنون تعداد ۷۰ پرونده مربوط نخبگان و کارآفرینان به کمیسیون ارسال و تعداد ۳۰ پرونده نیز به تصویب رسیده و جهت صدور مدرک اقامت ویژه به ناجا ارسال شده است. این مهاجران علاوه بر اینکه می‌توانند برای جمهوری اسلامی مفید و مایه افتخار باشند، می‌توانند برای کشور خود نیز منشأ اثر باشند. به عنوان نمونه امسال بعد ۳۰ سال جایزه نانسن به یک خانم افغانستانی ساکن در ایران اختصاص یافت که این موضوع افتخاری است برای هر دو ملت ایران و افغانستان است.

محمودی خاطرنشان کرد: انشالله اقدامات این کمیسیون در اعطای اقامت و تسهیلات به متخصصان و کار آفرینان خارجی و حمایت از آنها گامی در راستای توسعه و پیشرفت دو کشور و همگرایی هر چه بیشتر آنها خواهد بود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند