امروز

دوشنبه, ۲۲ دی , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۸:۰۵ بعد از ظهر

وزارت کشور و زیرمجموعه های تابعه آن،از بخشداری تا استانداری،قلب تپنده هر دولتی است.
در واقع این وزارتخانه،موتور محرکه دولت و عامل اصلی برای جذب،حمایت و میدان دادن به نیروی انسانی متعهد به برنامه ها، شعارها و اهداف دولتهاست تا هر دولت بتواند با تکیه بر نقش آفرینی نیروهایی که به آرمانها و چشم انداز تعریف شده توسط آن دولت، پایبند و معتقد هستند، برنامه های خود را به درستی پیاده کند.
تا پیش از روی کار آمدن دولت روحانی،در همه دولتهای پس از انقلاب، وزارت کشور،کم و بیش چنین نقشی را ایفاء کرده و بدین سیاق حرکت نموده است اما آنچه مایه شگفتی است، نقش آفرینی وزارت کشور در ۸ سال گذشته دولت روحانی است.
وزارت کشوری که دست کم در حوزه جذب و میدان دادن به نیروی انسانی متعهد به اهداف و برنامه ها و پایگاه رای دولت روحانی در سراسر کشور، آنچنان بسته و تنگ نظرانه عمل کرد که گویی ماموریت اصلی آن ایجاد سدی پیش روی دولت برای جلوگیری از به کارگیری جوانان مستعد، خلاق، با انگیزه،پیشرو و عامل به کار در بدنه دولت و طرد و گوشه نشینی و انزوای آنها بوده است.
حتی کار از این هم فراتر رفته و در بسیاری از موارد، در سراسر کشور، میدان برای نقش آفرینی مدیرانی که هیچ اعتقاد و پایبندی به اهداف تعریف شده این دولت و گفتمان برامده از پایگاه رای آن نداشتند، توسط وزارت کشور فراهم شده.
چه بسیار بخشداران و فرمانداران و استاندارانی که در سراسر کشور، آشکارا و بی هیچ خجالت و دغدغه ای، بر خلاف آنچه مردم از این دولت می خواستند، می گویند و عمل می کنند و روز به روز نیز ارتقاء درجه می گیرند!
در حقیقت وزارت کشور دولت تدبیر و امید، بزرگترین مانع بر سر راه تزریق نیروهای جوان، با انگیزه، پر نشاط، کاربلد و پایبند و متعهد به اهداف نظام و دولت برای نقش آفرینی در مسیر حل مشکلات مردم است.
فراوان هستند مدیران فرتوت و خسته و بی انگیزه و بی رمقی که در پناه این تنگ نظریهای هدفمند وزارت کشور، حاشیه امن و بی رقیبی برای گذر ایام در پستهای حساس کشور یافته اند و بی هیچ دغدغه ای، کم کاری ها و ناتوانی ها و ضعف خود را مشمول مرور زمان می کنند تا مگر حکم کارگزینی مبنی بر بازنشستگی،آنها را از صندلیهای فرمانداریها و استانداریها جدا کند و چه بسیار جوانان با انگیزه، کاربلد و پرتوانی که پشت حصار تنگ نظری هدفمند وزارت کشور در این ۸ سال ماندند و مردم و کشور از نقش آفرینی و توان آنها در اداره امور و حل مشکل مردم بی بهره ماند.
وزارت کشور دولت تدبیر و امید، اسب تروای مخالفان دولت برای ورود به آن بود و حال سوال اینجاست که آیا دولت تدبیر و امید،خود این اسب تروا را ساخته یا بدان تحمیل شده است؟!

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند