امروز

یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۷:۵۹ بعد از ظهر

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، به گفته کن پاکستون، دادستان کل تگزاس، این چهار ایالت عمدا از همه گیری کروناویروس بهره برداری کرده‌اند تا “نادیده گرفتن قوانین ایالتی و فدرال انتخابات را توجیه کنند” همچنان که تلاش می‌کرده‌اند نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را تغییر دهند.

در شکایتی که روز سه شنبه ثبت شد، آمده است، مقامهای ایالتی اختیار مجلس قانونگذاری ایالت‌شان را در زمانی که به تصویب قوانین رای گیری پستی برای انتخابات پرداختند، غصب کردند. طبق این سند، این قوانین سیستمی را ایجاد کرد که در آن با رای دهندگان به شکل متفاوتی رفتار شد و شرایط مطلوبتری به دولتهای محلی تحت کنترل حزب دموکرات اختصاص داده شد.

مقامهای تگزاس همچنین استدلال می‌کنند که ظاهر شدن بی نظمی‌های انتخاباتی “در این چهار ایالت در راستای سست کردن تدابیر حمایت از یکپارچگی برگه رای بر خلاف قانون اساسی”، لحاظ شده در قوانین انتخاباتی این ایالتها، است.

این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از سوم نوامبر بر این ادعایش که در انتخابات آمریکا تقلب گسترده رخ داده تاکید داشته است. ترامپ از پذیرفتن شکستش در این انتخابات خودداری کرده و همچنان به چالش کشیدن اعتبار آرا در دادگاه‌ها را ادامه میدهد.

او با این حال گفته در صورتی که کالج الکترال جو بایدن را در ۱۴ دسامبر به عنوان رئیس جمهور منتخب تایید کند، کاخ سفید را ترک می‌کند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد
در جستجوی اکسیژن
سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد