امروز

دوشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۷:۵۰ بعد از ظهر

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با ایسنا،  با اشاره به نتایج انتخابات آمریکا اظهار کرد:به طور طبیعی انتظار جامعه جهانی از دولت جدید آمریکا  تغییرات عینی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها است؛ حتی خود آمریکا نیز از دولتش چنین انتظاری دارد که اگر غیر از این بود و رفتارها و گفتارهای دولت پیشین را می پسندیدند، این انتخابات را رقم نمی زدند.

وی گفت: همواره دموکرات‌ها و جمهوری‌خواه‌ها باید در تاکتیک‌ها تفاوت‌های  محسوسی داشته باشند؛ لاقل از لحاظ روش نباید تردید کنیم که این تفاوت وجود خواهد داشت.  نه فقط ایران که جامعه بین‌الملل از دولت بعدی آمریکا انتظار دارد تا به برجام و سایر قراردادهای بین‌المللی باز گردد.

این فعال سیاسی گفت: ما نیز یک نگاه حداقلی و یک نگاه حداکثری خواهیم داشت. یک تصمیم  این است که ما صرفا فقط از آن‌ها متوقع باشیم؛  در نگاه دوم دیپلماسی ما هم باید فعال شود. ما همچون اروپا می خواهیم امریکا در پیمان ها و قراردادهای بین المللی به اندازه زمان دولت اوباما برگشت به عقب داشته باشند.

ندیمی گفت: طبیعتا معتقدیم امریکا کلا باید به مواضع قبل از ترامپ برگردد اما اینکه فکر کنیم صد در صد اقدامات را دولت جدید باید انجام دهد، اشتباه است.

وی در پایان گفت: در منطقه مخالفان دولت جدید آمریکا ، همان کسانی که خرید های میلیاردی اسلحه از ترامپ  داشتند  و در عوض از او حمایت می کردند، امروز با رفتن ترامپ  نقش خود را کم رنگ می بینند و سعی می کنند با دولت فعلی بد رفتار باشند. با چنین شرایطی فراموش نکنیم که کاهش سیاست های ترامپ در منطقه ، آمریکا و اروپا به نفع ما خواهد بود. 

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند