امروز

پنج شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۵:۰۰ قبل از ظهر

بهرام سرمست امروز در خصوص طرح جامع مدیریت تجمعات و تردد ها که در سراسر کشور در شهرهای قرمز و نارنجی از امروز در حال اجرا است، اظهار کرد: در قم نیز به عنوان یک شهر قرمز این طرح در بخش های صنوف و کسبه، ادارات دولتی، اماکن متبرکه و ورودی شهرها این کنترل تردد ها در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه دلیل اجرای این طرح صیانت ار سلامتی مردم است، افزود: امید می رود مردم با مسئولیت پذیری ، قوانین این طرح را طی دو هفته جاری رعایت کنند تا بتوانیم موج بیماری را کنترل کنیم تا در شرایط بهتری قرار بگیریم.
استاندار قم با اشاره به اهمیت نقش رسانه ها در این ایام، تصریح کرد: از رسانه های جمعی انتظار می رود که در جهت اطلاع رسانی و اقناع افکار عمومی اقدامات لازم را انجام دهند.
سرمست در خصوص مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، بیان کرد: به منظور حمایت از اقشار و خانواد هایی که از قبل اجرای این طرح دچار آسیب می شوند، به منظور جبران این آسیب ها مقرر گشت تا به ازای هر نفر ماهیانه مبلغ ۱۰۰هزار تومان به مدت ۴ماه کمک بلاعوض و برای ۱۰میلیون خانوار مبلغ ۱میلیون تومان وام به صورت ۳۰ قسط پرداخت خواهد شد.
وی افزود: طبیعتا افرادی که هیچ درآمد ثابتی در طول اجرای این طرح نداشته باشند مشمول این طرح واقع می شوند که طبق برآورد ستاد در کل کشور بالغ بر حدود ۳۰میلیون نفر مشمول این طرح خواهند بود.
استاندار قم در خصوص ضمانت این اجرایی این مصوبه، گفت:  ضمانت اجرایی این طرح برای تمام دستگاه های نظارتی و قضایی ابلاغ خواهد شد.
وی در خصوص تشدید و تمدید طرخ جامع محدودیت ها در استان اظهار کرد: تشدید یا تمدید یا حتی تسهیل طرح بستگی به شرایط استان دارد که چنانچه طبق نظر وزارت بهداشت اگر قم از شرایط قرمز خارج شود، محدودیت ها کاهش پیدا می کند و اگر شرایط تغییری نکند، محدودیت ها تمدید خواهد شد.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند