امروز

شنبه, ۸ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۳:۰۳ بعد از ظهر


پایان تحریم تسلیحاتی، شکست سنگینی برای آمریکا بود

بلومبرگ در تحلیلی به پایان تحریم تسلیحاتی پرداخت و نوشت: تلاش دولت آمریکا برای تمدید این محدودیت‌ها و تحریم‌‌ها در شورای امنیت سازمان ملل شکست سنگین و بد برای آمریکا بود.

به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ، انقضای محدودیت‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران پیروزی دیپلماتیک بزرگی  برای ایران به حساب می آید. تلاش دولت آمریکا برای تمدید این محدودیت‌ها و تحریم‌‌ها  در شورای امنیت سازمان ملل شکست سنگین و بد آمریکا را به‌دنبال داشت، همانطور که تلاش آن‌ها برای به کار انداختن مکانیسم ماشه بی‌نتیجه بود. 

ایران اکنون حداقل از نظر  تئوری و بر اساس بند پایان تحریم‌ها به بازار خرید و فروش سلاح بازگشته تا بتواند سلاح‌ خرید و فروش کند.

روسیه و چین نیز متمایل  هستند به این کشور سلاح  پیشرفته، تانک و موشک بفروشند. این پایان تحریم‌ها برای رقبای ایران در خلیج فارس به‌خصوص رقبای اصلی آن یعنی عربستان و امارات متحده عربی نگران‌کننده و خطرناک است.

اما آن‌ها ممکن است بخواهند تا با دسترسی به تسلیحات آمریکایی وارد رقابت تسلیحاتی با ایران شوند تا برتری فنی خود بر تهران را حفظ کنند و با ایران مقابله کنند.

از طرف دیگر دستیابی ایران به فناوری‌هایی است که تسلیحات ساخت داخل را توسعه داده و هم تهدیدی برای رقبا است‌ و به ایران قدرت بیشتری داده است‌.

سیستم‌های هدف‌گیری و مسیریابی پیشرفته و نوین ایران برای موشک‌ها و پهپاد‌ها، می‌تواند به ایران کمک کند آسیب بیشتری به رقبا بزند و رقبا را تهدید کند.

بنابراین اگر روس‌ها و چینی‌ها خواهان فروش اسلحه به ایران باشند و در مقابل تحریم‌های آمریکا شجاع باشند قابل پیش‌بینی است که ایرانی‌ها جت و تجهیزات سنگین نظامی سفارش دهند.

نیروهای سپاه چندین دهه است که نتوانسته‌اند تجهیزات و سخت‌افزار‌های جنگی وارد کنند و این پایان تحریمی می‌تواند برای آن ها اتفاق خوبی باشد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند