امروز

پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۲:۰۸ قبل از ظهر

به گزارش ایسنا، دکتر اسحاق جهانگیری در جلسه دیدار اعضای مجمع نمایندگان مردم استان همدان در مجلس شورای اسلامی با وی که عصر امروز (دوشنبه، ۲۴ شهریور) برگزار شد، با تأکید بر این‌که درک مشترک دولت و مجلس از مشکلات کشور برای یافتن راهکارهای مناسب برای حل چالش‌های پیش روی کشور بسیار راهگشاست، خاطرنشان کرد: تدوین بودجه سال آینده کشور فرصت بسیار مناسب و خوبی برای به تفاهم رسیدن دولت و مجلس بر سر مسایل کلان اقتصادی کشور خواهد بود و انتظار می‌رود این تفاهم نقش موثری در حل مشکلات و مسائل ایفا کند.
دکتر جهانگیری با اشاره به اهمیت کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گفت: نمایندگان محل رجوع مردم در اقصی نقاط کشور هستند و این از نقاط برجسته جمهوری اسلامی ایران است که در هر شهرستان و روستا یک نفر با رأی مستقیم مردم انتخاب می‌شود که می‌تواند دغدغه های مردم را به گوش مسئولین و مرکز کشور برساند.
معاون اول رییس جمهور در ادامه از استان همدان به عنوان یکی از استان‌های پراهمیت و پایتخت تاریخی و تمدنی کشور یاد کرد و گفت: استان همدان از ظرفیت‌های گسترده در بخش گردشگری و کشاورزی برخوردار است و خوشبختانه در سال‌های اخیر بخش صنعت نیز در این استان فعال شده است.
دکتر جهانگیری با اشاره به برخی گزارش‌ها مبنی بر تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان همدان، افزود: لازم است استاندار و دیگر مسئولین استان این موضوع را با حساسیت دنبال کنند و در جهت رفع موانع واحدهای تولیدی گام بردارند چرا که رویکرد جدی دولت این است که فعالیت واحدهای تولیدی حفظ شود و اجازه ندهیم به اشتغال این واحدها آسیب وارد شود.
معاون اول رییس جمهور در ادامه با اشاره به برخی مسایل و مشکلات اقتصادی کشور، یکی از این مسایل را کاهش رشد سرمایه‌گذاری در ۱۰ سال اخیر دانست و افزود: کسانی که دلسوز کشور هستند باید بدانند که کاهش رشد سرمایه‌گذاری در کشور موضوعی نگران‌کننده است و لازم است با اتخاذ تدابیر لازم زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را در بخش‌های مختلف اقتصادی فراهم کنیم.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به آسیب‌های واردشده ناشی از شیوع کرونا به بخش اشتغال به خصوص در حوزه گردشگری کشور، تصریح کرد: استان همدان نیز به عنوان یک استان گردشگرپذیر، قطعاً از این موضوع مستثنی نیست و لازم است حمایت‌هایی از بخش گردشگری در این استان ها انجام شود.
در این جلسه استاندار همدان نیز گزارشی از وضعیت استان در بخش‌های مختلف و پروژه‌های متعدد در دست اجراء ارائه کرد و گفت: این استان همانند کارگاهی بزرگ است که در گوشه و کنار استان کار و فعالیت در زمینه‌های مختلف جریان دارد.
وی همچنین گزارشی از میزان ابتلا و بستری‌های ناشی از شیوع کرونا ارائه کرد و افزود: خوشبختانه میزان بستری، ابتلا و مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا در استان همدان پایین‌تر از میانگین کشور بوده که این به دلیل رعایت فاصله اجتماعی از سوی مردم و بهبود زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی بوده است.
نمایندگان مردم استان همدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه هر یک به صورت جداگانه گزارشی از مسایل و مشکلات مختلف استان و حوزه‌های انتخابیه خود ارائه کردند و خواستار نگاه ویژه دولت برای برطرف کردن چالش‌ها و نواقص در استان شدند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند