امروز

شنبه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۸:۳۳ قبل از ظهر

به گزارش ایسنا، مطابق گزارش اعلام شده از سوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، این شرکت طی سه ماهه نخست سال جاری، حدود  ۳۰۴ هزار مسافر در شبکه پروازی خود را جابه‌جا کرده است که از این تعداد بیشترین مسافر جابه‌جا در خردادماه سال جاری بوده است.

در سال جاری با توجه به شیوع گسترش ویروس کووید۱۹ در کشور و کاهش تقاضای پرواز، کمترین مسافر جابه‌جا شده مربوط به فروردین ماه بوده است. دراین ماه ۵۳ هزار نفر با یک هزار و ۴ پرواز هما مسافرت کردند.

در اردیبهشت ماه سال جاری این رقم ۴۹ درصد نسبت به مدت مشابه ماه قبل افزایش داشته است. در دومین ماه فصل بهار بیش از ۷۸ هزار مسافر با انجام ۲ هزار ۴۵۷ پرواز در شبکه پرواز (هما)   جابه‌جا شده اند.

بیشترین مسافر جابه‌جا شده مربوط به پروازهای داخلی بوده است. دراین ماه تعداد ۴ هزار و۵۹۹ مسافر در پروازهای بین المللی جابه‌جا شده اند.

بیشتر پروازهای انجام شده بین المللی  برای انتقال هموطنان مقیم کشورهای خارجی به کشور بوده است.

براساس آمارها،   تعداد مسافر جابه‌جا شده در سومین ماه فصل بهارنسبت به دو ماه اول سال روند افزایشی داشته است و از رشدی ۵۶ درصدی برخوردار است.

درخرداد ماه سال جاری، بیش از ۱۷۲ هزار مسافر با  ۲ هزار و ۷۷۲ پرواز در شبکه پروازی هما جابجا شده اند. تعداد مسافر داخلی دراین ماه نسبت به دو ماه اول سال از  افزایش برخوداربوده است.

همچنین درخرداد ماه با توجه به دریافت مجوزهای لازم بهداشتی، پرواز اروپایی هما به مقاصد لندن، منچستر،   پاریس، آمستردام، میلان  و رم مجددا برقرار شد. انجام پروازهای فوق العاده برای انتقال هموطنان و دانشجویان شاغل به تحصیل از فرودگاه‌های اروپایی به کشور درکنار انجام پروازهای برنامه‌ای،   ازجمله پروازهای بین المللی خرداد ماه بوده است.

براساس آمار، بیش از ۵۲ درصد از پروازها در ماه خرداد انجام گرفته است. ساعات کل پروازی در سه ماه نخست سال بالغ بر۸ هزار و  ۴۵۷ ساعت بوده که خرداد ماه با انجام ۴ هزار و۲۸۳ ساعت پروازی (حدود ۵۰ درصد از پروازها)، بیشترین ساعات پروازی را به خود اختصاص داده است.

همچنین در سه ماهه نخست سال جاری بیش از۲ هزار و۹۸۹ تن بار توسط ناوگان هما حمل شده که ۶۴ درصد از حجم بارها در خرداد ماه حمل بوده  است.

از سوی دیگردراین مدت بیش از ۴۳هزار و۸۱۵  کیلوگرم محموله پستی توسط ناوگان هما جا به‌جا شده است که بیشترین محموله پستی جابه‌جا شده درحدود ۶۶ درصد مربوط به خرداد ماه بوده است.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند