امروز

دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۱:۴۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به تلاش آمریکایی‌ها برای فعال کردن مکانیسم ماشه اظهار کرد: آمریکایی‌ها در طول سال‌های بعد از پیروزی انقلاب همواره به دنبال فشار بر ایران بوده تا رفتارهای جمهوری اسلامی مبتنی بر استقلال و آزادی را تحت تاثیر نظام سلطه قرار دهند. آنها می‌خواهند آزادی و استقلال را از جمهوری اسلامی بگیرند، کل دعوای آمریکایی‌ها با ما در این باره است. حال این‌که ما براساس قانون اساسی و آرمان ملت زیربار نظام سلطه نمی‌رویم. ما مردمانی آزاد و ملتی با هویت و با فرهنگ هستیم که می‌توانیم برای خود تصمیم‌گیری کنیم.

وی با اشاره به موقعیت خاورمیانه اظهار کرد: ما در منطقه‌ای بسیار مهم و استراتژیک و با ابعادی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و نظایر آن قرار داریم، در این شرایط آمریکایی‌ها می‌خواهند به ما فشار بیاورند آنها در برجام هم به دنبال نتایج مطلوب خود بودند که از قبلش فشار زیادی بر ایران اعمال کنند که محقق نشد. ما همچنان در حال پیشرفت، مقاومت و ایستادگی برای دستیابی به منافع ملت حرکت می‌کنیم.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از نظر حقوق بین‌الملل آمریکا نمی‌تواند با تمسک به برجام فشاری به جمهوری اسلامی ایران وارد کند، چون طبق مفاد برجام کسانی که جزو طرف‌های برجام هستند می‌توانند از مواد آن استفاده کنند، پس حالا که آمریکا رسما از برجام خارج شده نمی‌تواند از آن به عنوان اهرم فشار بهره‌ گیرد. در این بین عدم توفیق آمریکایی‌ها در قطعنامه پیشنهادی شورای امنیت علیه ایران و عدم همراهی کشورهای اروپایی نشان داد که آنقدر منطق و استدلال آمریکایی‌ها سست و ضعیف است که حتی همپیمانان آنها هم برای نیفتادن در ورطه آبروریزی با آمریکا همکاری نکردند.

مقتدایی تاکید کرد: حرف جمهوری اسلامی ایران از نظر حقوق بین‌الملل کاملا منطقی و به حق است، آمریکایی‌ها به طرز فاحشی ناقص حقوق بین‌الملل و مفاد پذیرفته شده در سازمان بین‌الملل هستند، البته آنها تلاش خود را ادامه می‌دهند تا کاری برای انتخابات انجام دهند دونالد ترامپ از تمامی ظرفیتش استفاده می‌کند، اما جمهوری اسلامی ایران باج نخواهد داد.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد