امروز

سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۷:۱۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، بیشتر افراد با افزایش سن دچار عارضه گلوکوم (آب سیاه) می شوند اما به گفته متخصصان تغییر در رژیم غذایی می تواند خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهد.

نتایج یک آزمایش جدید نشان می دهد که رعایت رژیم غذایی با میزان کربوهیدرات پایین می تواند از سلامت چشم ها در برابر این عارضه محافظت کند.

در این بررسی محققان به مطالعه روی سوابق پزشکی ۱۸۵ هزار نفر فرد ۴۰ تا ۷۵ پرداختند که در فاصله سالهای ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۷ در سه تحقیق انجام گرفته در آمریکا شرکت داشته اند. در این دوره زمانی شرکت کنندگان اطلاعاتی در مورد رژیم غذایی و سلامت خود ارائه کردند.

بررسیها نشان داد رعایت رژیم غذایی کم کربوهیدرات و حاوی مقادیر بالایی از چربی و پروتئین گیاهی با کاهش ۲۰ درصدی خطر ابتلا به بیماری گلوکوم زاویه باز اولیه همراه است.

گلوکوم عامل اصلی نابینایی در آمریکاست و گلوکوم زاویه باز اولیه، شایع ترین نوع گلوکوم است. به طور معمول بیماران تا زمان پیشرفت بیماری علائمی از آن ندارند و اغلب دید محیطی خود را از دست می دهند.  

به گفته محققان آمریکایی رژیم کم کربوهیدرات و حاوی میزان بالایی از چربی و پروتئین باعث ایجاد متابولیتهای مناسب برای سر عصب نوری غنی از میتوکندری می شود که محل آسیب ناشی از بیماری گلوکوم زاویه باز اولیه است.

به گزارش هلث دی نیوز، محققان همچنین تاکید کردند: با این حال در صورت ابتلا به بیماری گلوکوم، رعایت رژیم غذایی کم کربوهیدرات از پیشرفت این عارضه پیشگیری نمی کند اما می تواند از بروز این بیماری در افراد پرخطر جلوگیری کند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد