امروز

پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۸:۱۱ قبل از ظهر

عباس امید در نشست تدوین برنامه های فوق برنامه سوادآموزی با اشاره به حجم فعالیت­ها در برنامه‌های آموزش مکمل سوادآموزی استان، اظهار کرد: در سال جاری تحصیلی بیش از ۲۰۰۰ نفر در برنامه‌های آموزش مکمل سوادآموزی استان فعالیت خواهند داشت.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: از سوی سازمان مرکزی نهضت سوادآموزی کشور پیش‌­بینی شده تا همه نوسودان شرکت‌­کننده در دوره­‌های سوادآموزی ­بتوانند به فراخور نیاز و دوره تحصیل خود در یک و یا چند برنامه مکمل سوادآموزی در استان حضور چشمگیری داشته باشند.

وی با یادآوری این موضوع که در ۵ ساله اخیر بیش از ۱۸۰۰۰ نفر در برنامه های مختلف فوق برنامه سوادآموزی در استان مشارکت داشته اند، گفت: در جهت تعمیق برنامه‌­های سوادآموزی، برنامه‌­های مکمل آموزشی شامل حلقه‌­های کتابخوانی، طرح­‌های خواندن با خانواده، آموزش­ مقدماتی رایانه، آموزش عملی نماز، مسابقات متنوع فرهنگی– آموزشی، مهارت آموزی به اجرا درآمده است.

این مسئول هدف امام خمینی(ره) در خصوص ضرورت تشکیل نهضت سوادآموزی را فراتر از یادگیری صرف دانست و تصریح کرد: در پیام امام (ره) علاوه بر تاکید بر آموزش همگانی خواندن و نوشتن، اهداف بلندتری در زمینه کسب مهارت های گوناگون شغلی، زندگی و… وجود داشته است.

امید تاکید کرد: از همین رو ارتقاء سطح آگاهی و دانش نوسوادان در دو قسمت آموزش خواندن و نوشتن و کسب مهارت های گوناگون شغلی و زندگی، نیل به استقلال فرهنگی و علمی کشور را میسر ساخته است.

معاون سوادآموزی استان بوشهر افزایش سطح آگاهی و دانش نوسوادان در کسب مهارت های گوناگون شغلی و زندگی را سبب ایجاد اشتغال و کارآفرینی دانست و عنوان کرد: تاکنون به موازات فعالیت های خوبی که برای باسوادی افراد جویای سواد در استان انجام گرفته؛ ۸۶۰ نفر  از این افراد نیز مشغول به کار شده اند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

Tempaa.Com Deadline Theme