امروز

دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۰:۴۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

ماموستا امین راستی، عضو دبیرخانه شورای اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در گفت‌وگو با ایسنا، با تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع) به تمام مسلمانان جهان اظهار کرد: شهادت این منبع صداقت و کان علم را به تمام مسلمانان به ویژه محبان اهل بیت(ع) تسلیت عرض می‌کنم و امیدواریم همه ما از رهروان واقعی ایشان باشیم.

وی با اشاره به اینکه پیشوایان مذاهب اهل سنت، عالمان نامدار اسلامی و صاحب نظران زبردست درباره برجستگی‌های علمی، عملی، اخلاقی، کرامت و عظمت آن امام هدایت، امام جعفرصادق(ع) بسیار سخن گفته‌اند، افزود: ارادت اهل سنت به امام جعفر صادق(ع) غیرقابل انکار است.

عضو دبیرخانه شورای اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور بیان کرد: با مراجعه به کتب معتبر اهل سنت می‌توان فهمید که اکثر علما و بزرگان اهل سنت نزد حضرت امام جعفر صادق(ع)، تلمذ کرده و به درجات بالای علمی دست یافته‌اند.

وی اعلام کرد: امام ابوحنیفه از نظر زمانی معاصر با امام صادق(ع) است درباره ایشان می‌فرماید:«من فقیه تر و داناتر از جعفربن محمد ندیده‌ام. او داناترین فرداین امت است».

ماموستا راستی عنوان کرد: امام جعفر صادق(ع) جایگاه والایی داشتند تا جایکه امام مالک در مورد فضیلت این بزرگوار می‌فرمایند« نمونه ای مانند امام جعفر صادق را هیچ چشم ندیده و هیچ گوشی نشنیده است».

وی ادامه داد: اگر جوامع اسلامی بتوانند شخصیت امام جعفر صادق(ع) را به‌ عنوان الگوی خود قرار دهند، هیچ مشکلی در جامعه باقی نخواهد ماند.

عضو دبیرخانه شورای اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور با تأکید براینکه امام جعفر صادق دارای شخصیتی علمی و جهانی بود، اعلام کرد: شخصیت امام صادق(ع) به اندازه‌ای جامع و برجسته است که بسیاری از علمای اهل سنت برتری علمی و شخصیتی ایشان را ستوده‌اند.

وی از امام جعفر صادق(ع) به عنوان منبع و سرآمد علم و دانش نام برد و خاطرنشان کرد: این امام همام در طول زندگی با برکتشان هزاران عالم دینی را تربیت کردند.

امام جمعه موقت سنندج یادآور شد: در برخی مقاطع بیش از ۴ هزار نفر در مکتب امام جعفر صادق(ع) کسب علم کرده که بخش زیادی از این افراد از بزرگان و علمای اهل سنت بوده‌اند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد