امروز

چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۷:۲۷ بعد از ظهر


 ۶۰ هزار توب لباس نفوذناپذیر تحویل وزارت بهداشت شده است

وزیر دفاع با بیان اینکه این وزارت‌خانه تاکنون حدود ۶۰هزار ثوب لباس ویژه کادر درمانی در بخش کرونا را تحویل وزارت بهداشت داده است، گفت: سازمان صنایع دفاع برای تامین نیازهای حوزه بهداشت و درمان برای مقابله با بیماری کرونا تمام ظرفیت های خود را به کار خواهد گرفت.

 به گزارش ایلنا، سرتیپ امیر حاتمی روز یکشنبه در بازدید از کارخانجات تولید ماسک، مواد ضدعفونی و لباس های مخصوص ویژه کادر درمانی در بخش کرونا اظهار داشت: سازمان صنایع دفاع و سایر بخش های مرتبط با حوزه کرونا، بدون هیچ‌گونه تعطیلی و وقفه در انجام کار نهایت تلاش خود را برای کمک به بخش درمان و مردم جامعه به کار بسته اند.

وزیر دفاع افزود: زیرساخت های لازم در وزارت دفاع برای تولید ماسک از سال ۱۳۷۹ به وجود آمده بود اما از ۲۰ اسفندماه سال ۹۸ و همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور این وزارتخانه با تجهیز خطوط تولید خود توانسته است تاکنون حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار ماسک فیلتردار M۷۵۰ و  N۹۵ را تولید و تحویل مراجع ذی‌صلاح دهد.

حاتمی تصریح کرد: اگر تکیه بر توانمندی داخلی و نگاه به ظرفیت های بومی در بدنه دفاعی کشور نهادینه نشده بود، امروز قطعا در تأمین تجهیزات درمانی با چالش جدی روبرو شده بودیم.

وی اضافه کرد: تکنولوژی تولید ماسک های فیلتردار و سایر اقلام بهداشتی و درمانی توسط وزارت دفاع شاید به ظاهر ساده باشد؛ اما همین موضوع ساده کشورهای پیشرفته را در تأمین مواد بهداشتی و ماسک های فیلتردار با مشکل جدی مواجه کرده است؛ کشورهایی که نه تحریم هستند و نه با محدودیت های جمهوری اسلامی ایران دست و پنجه نرم کرده اند.

 وزیر دفاع در بازدید از کارخانه تولید لباس های مخصوص ویژه کادر درمانی در بخش کرونا با بیان تولید ۳هزار لباس P.P.E طی روز افزود: این ظرفیت و پتانسیل به تولید ۵هزار لباس در یک روز  افزایش و نیازمندی  بخش درمان در این حوزه به طور کامل تأمین و مرتفع خواهد شد.

حاتمی با بیان اینکه تاکنون حدود ۶۰هزار ثوب لباس تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شده است، گفت: این سازمان در تأمین نیازهای حوزه بهداشت و درمان برای مقابله با بیماری کرونا تمام ظرفیت های خود را به کار خواهد گرفت.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تولید مواد ضدعفونی توسط سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع افزود: سازمان صنایع دفاع تاکنون با تولید و تحویل بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی به مراجع ذی‌صلاح نقش مؤثری را در تأمین نیاز بخش های درمانی، جامعه و کشور ایفا کرده است.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند