امروز

پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۹:۱۸ قبل از ظهر

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، حمد بن جاسم، نخست‌وزیر پیشین قطر با انتشار توییت‌هایی هشدار داد: کسی نمی‌تواند زمان مهار این ویروس را تعیین کند و این بیماری قطعا پیامدها و نتایج بهداشتی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در کل جهان خواهد داشت.

بن جاسم همچنین در توییت دیگری شیوع کرونا را از نظر تاثیرگذاری بر جهان با حملات ۱۱ سپتامبر مقایسه کرد و نوشت: مورخان در آینده از دو مرحله قبل از شیوع کرونا و پس از آن صحبت خواهند کرد.

نخست‌وزیر پیشین قطر در ادامه تاکید کرد که او و تمامی اعراب از رهبران خود در جهان عرب و منطقه خلیج فارس می‌خواهند عبرت گرفته و بزرگی مسؤولیت‌های محول شده به خود را درک کنند و بفهمند که باید برای کاهش فشارهای پیامدهای منفی این ویروس به ویژه در حوزه اقتصادی کار بزرگی انجام دهند.

او خطاب به اعضای شورای همکاری خلیج فارس گفت: آیا زمان آن نرسیده که شما اختلافات خود را که به همه آسیب زده، کنار بگذارید و برای تعیین استراتژی‌هایی جهت کاهش مشکلات و تبعات این بحران گرد یک میز جمع شوید؟

نخست‌وزیر پیشین قطر نسبت به اینکه گمان رود او قصد سوءاستفاده از این مناسبت برای طرح درخواست لغو محاصره بر کشورش را دارد، هشدار داد و تاکید کرد: قطر می‌تواند با اراده خود همچنان پیامدهای این تحریم را پشت سر بگذارد اما چالش‌هایی که همه کشورها با آن مواجه شده‌اند، بسیار بزرگتر از این مساله است و چرا نباید فردی خردمند از میان ما اقدامی برای بهبود اوضاع و دور کردن شرایط بدتر انجام دهد؟

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند