امروز

یکشنبه, ۲ آبان , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۷:۳۴ قبل از ظهر


یادداشت سفیر ایران در لندن درباره کرونا

سفیر ایران در لندن گفت: سازمان بهداشت جهانی از کاهش سرعت و میانگین تعداد مبتلایان به کرونا ابراز خشنودی کرده است.

به گزارش ایلنا، حمید بعیدی‌نژاد در کانال تلگرامی خود با اشاره به انتشار ویروس کرونا جدید به‌عنوان مهمترین تحول بهداشت جهانی که در مرکزیت توجه مردم در کشورهای مختلف جهان قرار دارد و در ۲۶ کشور شیوع‌یافته به بررسی آخرین تحول مربوط به شیوع و‌ درمان مبتلایان در سطح جهانی پرداخت.

۱- کماکان مرکز شیوع این ویروس چین است که با حدود ۷۸ هزار نفر بیشترین آمار مبتلایان در جهان را داراست. از این میان حدود ۲۶۰۰ نفر فوت شده‌اند و حدود ۲۵ هزار نفر با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند. ۱۵۰ نفر جدیدا به این ویروس مبتلا شده‌اند. سازمان بهداشت جهانی از کاهش سرعت و میانگین تعداد مبتلایان به بیماری ابراز خشنودی کرده است.

۲- در ایران ۶۱ نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند که از آن میان ۱۲ نفر فوت کرده‌اند. منشا بیماری از چین و‌ شیوع با مرکزیت شهر قم تشخیص داده شده است. ایران برای کنترل بیماری برگزاری مراسم عمومی فرهنگی و ورزشی را متوقف نموده و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها را در دستور کار دارد.

۳- تعداد زیادی از کشورهای خاورمیانه و جنوب آسیا مانند پاکستان، کویت، بحرین، عمان، امارات، عراق و عربستان هر یک آمارهای متفاوتی را از مبتلایان ارائه کرده و بسیاری حداقل یک‌نفر فوتی اعلام کرده‌اند. افغانستان بیشترین تعداد مبتلایان و فوتی‌ها را اعلام کرده است. سازمان بهداشت جهانی از امکان پخش ویروس در حوزه وسیعی از کشورهای این منطقه نگران است. برخی از کشورهای این منطقه، از یک نظام بهداشتی قوی و فراگیر برای تشخیص و مقابله با بیماری برخوردار نیستند.

۴- کره‌جنوبی به یک‌باره با تعداد زیاد مبتلایان روبرو شده است. این تعداد در آخرین لحظه ۸۳۳ نفر اعلام شده که از این تعداد ۸ نفر فوت کرده‌اند. این کشور برای کنترل بیماری برنامه‌ها و‌ مراسم عمومی ورزشی و اجتماعی و هنری را تعطیل کرده است.

۵- ایتالیا در فاصله کوتاهی به مرکزیت ابتلا به ویروس در اروپا تبدیل شده است. تا امروز در فاصله کوتاهی تعداد مبتلایان به ۲۱۹ نفر رسیده که ۸ نفر فوت کرده‌اند. محل ابتلای بیماران در شمال ایتالیا بویژه منطقه لمباردی و شهر میلان بوده است. مردم با ترس و نگرانی به یک‌باره به فروشگاه‌های مواد غذایی هجوم برده و قفسه‌های مواد غذایی را خالی کرده‌اند. مقامات با اعمال محدودیت در شهرهای کوچک و تعطیلی مراسم عمومی، سعی در کنترل بیماری داشته‌اند. ابتلا در چند کشور اروپایی و نگرانی از انتشار ویروس در ایتالیا، زنگ‌های خطر را در اروپا به صدا در آورده است و کشورهای هم مرز با ایتالیا را به محدود کردن مسافر و حرکت‌های قطار ترغیب کرده که خود نگرانی‌ها را افزایش داده است. بر اثر این نگرانی‌ها، شاخص اقتصادی شرکت‌های اروپا، ۳/۵ درصد کاهش یافته است.

۶- در آمریکای شمالی هم تعداد مبتلایان رو به افزایش بوده و بویژه این تعداد در آمریکا به یک‌باره به تعداد ۵۳ نفر رسیده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد
در جستجوی اکسیژن
سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد