امروز

شنبه, ۸ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۲:۲۶ بعد از ظهر

مهدی زندیه وکیلی عصر امروز پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری در استانداری که با حضور معاون اقتصادی رییس جمهوری برگزار شد، با تاکید بر اینکه استان مرکزی اقدامات رو به جلویی را در بحث بازآفرینی شهری نسبت به دیگر استان های کشور به انجام رسانده است، افزود:  عمده کار استان مرکزی در سه شهرستان اراک، ساوه و خمین به دلیل برخورداری آنها از سکونتگاه غیررسمی انجام گرفت. در ۲۰ شهر دیگر بافت فرسوده وجود دارد ولی وضعیت در ساوه وخیم تر است.

زندیه وکیلی تصریح کرد: در اراک با اقدامات تشویقی و سلبی جلوی توسعه سکونتگاه های غیررسمی گرفته شده است، اما در ساوه به دلیل مباحث شغلی و مهاجرت پذیری و وجود بستر استقرار در این سکونتگاه ها هنوز شاهد شکل گیری این بافت هستیم که البته در اراک، خمین و ساوه ستاد اجرایی بازآفرینی شکل گرفته است.

وی افزود: در اراک نیازی به تامین زمین از اراضی سایر دستگاه ها نیست و نیاز از طریق اراضی دولتی تامین شده است و پروژه هایی به عنوان محرک توسعه در نظر است که بافت فرسوده را متحول می کند، اما آنچه تحول جدی ایجاد می کند استفاده مالکان این املاک در این بافت از تسهیلات است اما بسیاری از این املاک یا قولنامه ای است یا در تصرف دولت است که امکان دریافت تسهیلات را ندارد که باید در راستا تدابیری اندیشیده شود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه شفیعی شهردار اراک توضیحانی در خصوص بافت فرسوده فردین پور و حسینی شهردار اراک مشروحی از وضعیت سکونتگاه های غیررسمی ساوه ارائه کردند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند