امروز

چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۶:۱۹ بعد از ظهر


مشکل کشور ما نخبگان هستند که درک درستی از جامعه ندارند

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: بعد از پایان مجلس ششم، فهمیدم مشکل کشور ما نخبگان هستند که درک درستی از جامعه ندارند و به همین دلیل جنبش‌های ما رو به افول است.

به گزارش ایلنا، الهه کولایی عضو هیات علمی دانشگاه تهران روز پنجشنبه در مجمع عمومی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه به سخنرانی در موضوع جایگاه دانشگاهیان در نظام‌ تصمیم گیری پرداخت و با طرح این سوال که «به عنوان دانشگاهیان در مسیر اجرایی و عملیاتی کردن آرمان‌ها انقلاب اسلامی چه باید کنیم»، گفت: واقعیت این است که نیت خیر کارگزاران نظام سیاسی و فعالان سیاسی و اجتماعی کشور ما به تنهایی نمی‌تواند تاثیر مثبت ایجاد کند و باید در ظرف واقعیت‌ها قرار بگیرد تا نتیجه‌بخش و تحول‌ساز باشد.

کولایی افزود: تاریخ کشور ما تاریخ‌ رفت و آمدها و نفوذهای پیاپی خارجی بوده است. در حدی که کشور ما را “چهارراه حوادث” توصیف می‌کنند. این مساله به دلیل اهمیت و ارزش بالای موقعیت جغرافیای و اجتماعی کشور ماست.

وی افزود: به دلیل انزوای دانشگاه‌ها و نخبگان علمی در حوزه سیاست شاهد بودیم که مردم ایران نتوانسته‌اند از امکانات و موقعیت ویژه کشورمان بهره ببرند. زمانی که موضوعی مانند انتقال آب خزر مطرح می‌شود کدام مطالعه علمی پشتوانه این تصمیم و سیاست است و منافع مردم ایران چطور در این بررسی‌ها و مطالعات علمی دیده شده است؟

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به وقوع چهار جنبش درخشان در قرن بیستم در ایران گفت: نخبگان علمی و اجتماعی این جنبش‌ها را هدایت می کردند. اما این نخبگان چقدر درک درستی از جامعه دارند. من بعد از پایان مجلس ششم، فهمیدم مشکل کشور ما نخبگان هستند که درک درستی از جامعه ندارند و به همین دلیل جنبش‌های ما رو به افول است.

کولایی ادامه داد: تشکل‌ها و احزاب سیاسی و اجتماعی ما چقدر برای شناخت دقیق‌تر برای کادرها و نیروهای خود جلسات آموزشی برگزار می‌کنند و از متخصصان دعوت به عمل می آوردند. ما برای تقویت درک نخبگان ما از واقعیات جامعه باید بیشتر تلاش کنیم.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند