امروز

جمعه, ۵ آذر , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۱:۵۷ قبل از ظهر

به گزارش ایسنا، این دارو موسوم به “پالفورزیا” (Palforzia) برای کودکان بین ۴ تا ۱۷ سال قابل استفاده بوده و به منظور به حداقل رساندن میزان بروز و شدت واکنش آلرژیکِ کودک به بادام زمینی تولید شده است، چرا که قرار گرفتن در معرض حتی مقادیر کمی از بادام زمینی برای افرادی که به این ماده خوراکی آلرژی دارند، می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

به گفته متخصصان، کودکانی که به بادام زمینی آلرژی دارند به منظور جلوگیری از هرگونه شوک حساسیتی باید از مصرف هر مقدار از این خوردنی پرهیز کنند. با این حال برای بهره‌گیری از مزایای داروی پالفورزیا و به منظور مصون‌سازی و کاهش خطر واکنش‌های آلرژیک، قرار گرفتن در معرض این ماده خوراکی ضرورت پیدا می‌کند.

برای افراد مبتلا به آلرژی به بادام زمینی، قرار گرفتن در معرض بادام زمینی می‌تواند منجر به علائمی مانند گرفتگی، سوء هاضمه، کهیر، تورم و حتی غش یا سرگیجه شود.

درمان جدید اساساً با در معرض قرار دادن کودکان در برابر دوزهای کنترل شده از پروتئین بادام زمینی تا رسیدن به یک سطح نگهدارنده و ایجاد نوعی از مصونیت در کودک عمل می‌کند.

در یک آزمایش صورت گرفته توسط تولیدکنندگان این دارو، دو سوم از کودکان  پس از درمان ماهانه قادر به خوردن معادل دو بادام زمینی بدون علائم آلرژیک بودند. ممکن است لازم باشد که بیماران به مدت شش ماه یا بیشتر از این درمان استفاده کنند و حدود ۹ درصد از کودکانی که این دارو را دریافت کردند به دلیل شدید بودن واکنش‌های آلرژیک مجبور به قطع روند درمان شدند.

آنافیلاکسی یا بیش دفاعی ممکن است در هر زمان با مصرف پالفورزیا رخ دهد اما بیماران در طول و پس از افزایش دوز اولیه و اولین دوز از هر سطح با بالاترین میزان خطر مواجه‌اند. اگر بیمار اولین دوز افزایش یافته را تحمل کند، می‌تواند مصرف روزانه این دارو را در خانه ادامه دهد.

پالفورزیا به شکل پودری تهیه می‌شود که از بادام زمینی واقعی به دست آمده و برای مصرف باید با مواد غذایی نیمه جامد مانند ماست یا سس سیب مخلوط شود. 

بنا بر گزارش سی‌ان‌ان، ارائه دهندگان این دارو ملزم‌اند به بیماران یا مراقبان آن‌ها مشاوره دهند که داروی اپی نفرین قابلِ تزریق را نیز تهیه کنند تا در هر زمان برای استفاده، آماده و در دسترس باشد. آنافیلاکسی یک واکنش آلرژیک جدی است که به‌طور ناگهانی آغاز می‌شود و می‌تواند منجر به مرگ گردد و درمان اولیه آن، تزریق اپی نفرین است که در بعضی مواقع با سایر داروها ترکیب می‌شود.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد
در جستجوی اکسیژن
سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

Tempaa.Com Deadline Theme