امروز

سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۲:۴۱ قبل از ظهر

به گزارش ایسنا، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در گفتگویی با خبرگزاری اسپوتنیک گفت:‌ تعدادی از سیاستمداران آمریکایی از کارت روسیه به عنوان بخشی از کمپین‌های سیاسی خود استفاده می‌کنند. این رویکرد سال‌هاست که استفاده شده و هنوز هم از سوی کاندیدهای ریاست جمهوری آمریکا استفاده می شود. این روند، جلوی بسیاری از فرصت‌های ایجاد و توسعه روابط عادی دو جانبه را می‌گیرد. این چیزی است که ما امروز شاهدش هستیم.

زاخارووا درباره اینکه آیا باور دارد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دنبال بهبود روابط با روسیه است، از ابراز احساسش امتناع کرد و گفت: اگر بخواهیم رویکرد طرف آمریکایی را در کل عنوان کنیم، مشخص است که آنها می‌دانند چطور باید از روابط اقتصادی، سیاسی و در موارد دیگر بهره ببرند. البته باید این را هم گفت که آنها می‌دانند بسیاری از فرصت ها از دست داده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین گفت، رویکرد تجاری ترامپ را باید مورد بررسی قرار داد. ترامپ هر چیزی را به اعداد و ارقام و شاخص‌های اقتصادی می‌سنجد. البته باید این را هم گفت که مردم آمریکا عملگرا هستند و می‌دانند که چطور می‌توانند از بهبود و گسترش روابط، منفعت به دست بیاورند.

زاخاروا همچنین گفت که واشنگتن “رویکرد پروتکل معیارهای غرب وحشی” را در سیاست خارجی در پیش گرفته است

وی به انتشار تصویری نیز اشاره کرد در آن ترامپ روی میزی در دفتر کارش در کاخ سفید نشسته و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنار وی ایستاده است که این در پروتکل های معمول، رایج نیست و گفت: این تصویر بازتاب اوضاع کنونی سیاست خارجی آمریکا است که در آن سنت ها، قوانین و هنجارها نادیده گرفته می شوند. آمریکا رویکرد “بگیر یا رهایش کن” را در قبال سمبل‌ها و سنت‌ها در پیش گرفته است. این رویکرد در ارتباط ترامپ با رسانه‌ها : توییت بر مصاحبه ارجحیت دارد و عدم برخورد یکسان با خبرنگاران و در اقتصاد جهانی با تحریم و مداخله سیاسی نمود دارد.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند