امروز

چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۶:۴۴ بعد از ظهر

به گزارش ایسنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی نمایندگان تقاضای گروهی از نمایندگان را به منظور تغییر دستور به بررسی طرح بانکداری نظام جمهوری اسلامی بررسی کرده و در نهایت با ۱۵۷ رای موافق، ۲۸ رای مخالف و سه رای ممتنع با این تغییر دستور موافقت کردند.

محمدحسین بحرینی به عنوان یکی از متقاضیان این تغییر دستور بیان کرد: اصلاح نظام بانکی کشور یکی از اقداماتی است که از دوره‌های قبل در مجلس شورای اسلامی پیگیری شده و در این دوره نیز با جدیت دنبال شده است. اگر به یاد داشته باشید در روزهای آغاز به کار این مجلس این طرح به امضای نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید و ۳.۵ سال کار سنگین و کارشناسی به منظور اصلاح قوانین بانکی در کشور انجام شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: وقتی صحبت از قوانین بانکی می‌شود باید یک بسته منسجم برای اصلاح این نظام در نظر گرفته شود. بدون بازنگری در ساختار بانک مرکزی و روابط بین بانک‌ها و مشتریان اصلاح این نظام ممکن نیست. نظام بانکی کشور باید در خدمت اقتصاد و تولیدکنندگان باشد. این طرح به تصویب کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی رسیده و اکنون آماده است در این طرح علاوه بر این‌که بانک مرکزی را مدیریت می‌شود شبکه بانکی کشور نیز مورد نظارت و مدیریت قرار می‌گیرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: مطالعات تطبیقی و فقهی گسترده‌ای بر روی این طرح انجام شده و از نظر مراجع معظم تقلید نیز در این طرح استفاده شده است. این طرح به رویت مقام معظم رهبری رسیده و محصول چهار الی پنج سال کار گسترده‌ای توسط اقتصاددانان و افراد متخصص است. اگر این طرح که با تلاش و اخلاص آماده شده است در این دوره به قانون تبدیل شود کارنامه خوبی در مجلس شورای اسلامی خواهد بود و نظام بانکی کشور را منظم خواهد کرد.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند