امروز

جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۰:۲۴ قبل از ظهر

محمدرضا منصوری در دیدار وزیر ارشاد با اصحاب فرهنگ و هنر و جامعه قرآنی و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد که عصر روز گذشته در فرمانداری شهرستان ساوه برگزار شد، اظهار کرد: بودجه کل استان مرکزی در گذشته ۲۹۰ میلیارد تومان بوده است که تنها ۱۳۰ میلیارد تومان آن محقق شده است و این مقدار تنها برای تأمین پول بنزین و پنچری ماشین ها و هزینه کپی گرفتن اوراق کفایت می کند. باوجود ۳۲ شهر در سطح استان و تمامی ادارات موجود در آنها، این مقدار یعنی صفر مطلق و اصلا کافی به نظر نمی رسد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در طول یک سال تنها در حدود ۳۵ میلیون تومان به اداره فرهنگ ارشاد شهرستان ساوه تعلق می گیرد و این در حالی است که شهرداری ها وضعشان به مراتب بهتر است و کمک های آنان در حوزه های مختلف شهری هم تا کنون بسیار مثمرثمر بوده است.

وی با بیان اینکه بودجه ۲۱۰ میلیارد تومانی شهرداری ساوه در سال گذشته از کل بودجه استان مرکزی بیشتر بوده است، افزود: ساخت سینما و اماکن فرهنگی یادگاری است که برای شهرداری و شورای شهر می ماند و بر این اساس باید از سوی این مجموعه برای کمک به حوزه های فرهنگی و هنری اهتمام بیشتری صورت بگیرد.

منصوری با اشاره به وجود ۱۰ شهر و ۴۵۰ روستا در حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه، بیان کرد: این نقاط نیازمند نگاه فرهنگی هستند و بودجه های استانی هم به هیچ عنوان جوابگوی ساخت فضاهای فرهنگی و هنری جدید نیستند. بودجه در دست وزرای کشور است و آنها هستند که می‌توانند با حضور خود در استان های مختلف نیازهای هر ناحیه را به روشنی شناسایی کنند و تصمیمات لازم را بر اساس آنها اتخاذ کنند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه استان ها تاکید کرد و گفت: واقعا جای تاسف است که شهرستانی همچون ساوه که از حیث بودجه در استان رتبه دوم را دارد، اعتبارات لازم را برای احدات اماکن فرهنگی و هنری جدید در اختیار نداشته باشد و علیرغم افزایش بودجه آن در سال جاری، باز هم کاری از پیش نبرد. کار کردن در چنین شرایطی واقعا سخت است و بسیاری از فرمانداران و بخشداران استان مرکزی با اقل امکانات و دست خالی فعالیت می کنند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند