امروز

یکشنبه, ۴ خرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۳:۳۱ بعد از ظهر

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است: هر ساله در آستانه روز مجلس شاهد اظهار نظرهایی تکراری پیرامون اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی هستیم و هر چهار سال یکبار که این روز مهم تلاقی با انتخابات دارد، بر تواتر و تکرار این اظهار نظرها و البته تا حد زیادی انتقادها پیرامون نقش و جایگاه مجلس افزوده می شود، پس از گذشت چند روزی اما باز آش همان است و کاسه همان.

اما یک سوال بسیار مهم…
نقش و جایگاه خود نمایندگان در ارتقای جایگاه کلی مجلس چیست؟ به عبارت دیگر اگر ما شاهد نمایندگانی بودیم که وظیفه قانونی خود در نظارت بر عملکرد دولت را به درستی انجام داده بودند، آیا بازهم شاهد چنین بی بند و باری در اقتصاد کشور بودیم؟!

اگر طی چند سال گذشته گلوگاه‌های مهم اقتصادی کشور که به یقین همگی در دستان مجلس شورای اسلامی قرار دارند به درستی و در زمان مناسب خود فشرده شده بود، آیا باز هم شاهد چنین افزایشی در قیمت بنزین بودیم؟

جمهور ملت چند بار شاهد این بوده‌اند که مجلس در سیاست‌های نابخردانه اقتصادی دولت فارغ از هم پالگی‌های مشمئز کننده سیاسی به درستی و در بزنگاه‌ها نقش نظارتی خویش را تمام و کمال ایفا کرده باشد؟

اینکه مجلس ۶ سال دولت را در اقتصاد مبسوط رها کرده و حال که کار به اینجا رسیده بخواهد به صورت دستوری و در حرکت‌هایی عوام فریبانه از قبیل تمارض به استعفا و فلان طرح دو فوریتی و بهمان حرکت ساختارشکنانه کاسه رای مجددی برای خود فراهم کند، صرفا بسته به حافظه سیاسی و تاریخی ملت است که آیا باز هم چنین ساختار ضعیفی را برای مجلس برگزیند و یا اینکه مجلسی در تراز دیالمه‌ها و مدرس‌ها که نطق‌هایشان و از آن مهم‌تر تدابیرکارشناسی شده‌شان در عین متانت، دفاع جانانه‌ای از حقوق ملت نیز در درون خود مستتر داشت، را برگزیند.

چند بار دیگر باید شاهد استیضاح‌های ۱۴۰ امضایی و سپس لابی‌های پشت پرده و رای اعتمادهای ۱۸۰ تایی به همان وزیر باشیم؟! آیا در اینجا هم دستهای ناپیدا و قدرت‌های در سایه جلوی مجلس را برای ایفای نقش خود گرفته بودند؟!

براداران و خواهران حقیقت این نیست که جایگاه مجلس از حیث قانونی تضعیف شده باشد، واقعیت ماجرا این است که انتخاب افرادی که منافع باندی را برمنافع مردم ترجیح می‌دهند منجر به این گشته که در فرایندی کاملا تدریجی و آرام جایگاه مجلس از روزی که “تَکرار کردن”های بی منطق شروع شد روز به روز ضعیف و ضعیف‌تر شود.

این بار اما کاسه صبر ملت دیگر لبزیر شده و خواهید دید که در انتخابات آتی لیست‌های مهندسی شده تَکراری دچار چه سرنوشتی خواهند داشت. اما مهم این نیست که چه کسی رای نمی‌آورد! مهم این است که باید به چه نماینده و با چه ترازی رای داد!

امید است در آستانه روز مجلس و در فرصت باقی تا اسفند ماه تاریخی سال جاری تمام فعالین سیاسی و اقتصادی کشور منشوری از مشخصات نماینده تراز مردم ایران تهیه و در اختیار ملت قرار دهند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند