امروز

دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۱:۳۸ قبل از ظهر

سایز متن   /


ولایتی: تمایل داریم چین حضور فعال‌تری در منطقه داشته باشد/ اگر کمک‌های ایران نبود، بغداد به دست تروریست‌ها می‌افتاد

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: روابط بسیار عمیقی بین ایران و چین وجود دارد و دیدگاه ایران نسبت به این تعاملات استراتژیک و راهبردی است

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا، علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، با نماینده ویژه چین در امور خاورمیانه دیدار و در خصوص روابط دو جانبه و موضوعات منطقه‌ای گفتگو کرد.

علی اکبر ولایتی در این دیدار مواضع چین درباره ایران را مثبت ارزیابی کرد و افزود: چین برای ایران کشور مهمی است و روابط بسیار عمیقی هم بین دو کشور وجود دارد و دیدگاه جمهوری اسلامی ایران نسبت به این تعاملات استراتژیک و راهبردی است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، گفت: بنده توفیق داشته ام که از ابتدای پایه گذاری این روابط فعالیت داشته باشم و به عنوان یک ناظر سیر روابط ایران و چین را همواره رو به رشد دیده ام و این سیر راهبردی ادامه خواهد داشت.

ولایتی در ادامه به اوضاع حساس کنونی منطقه اشاره کرد و افزود: تحولات بسیار مهمی در حال وقوع است و بیشتر کشور‌های جهان تمایل دارند که در منطقه حضور فعال داشته باشند و ایران تمایل دارد، چین حضور فعال تری در منطقه داشته باشد و باید برای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای گام برداشت.

وی با بیان اینکه کشور سوریه در ۸ سال گذشته مورد تهاجم بیگانگان و تروریست‌های مورد حمایت بیگانگان قرار گرفته است، گفت: ایران از ابتدا از کشور دوست و برادر سوریه حمایت کرد و همین اتفاق در عراق هم افتاد و اگر کمک‌های ایران نبود، بغداد به دست تروریست‌ها می‌افتاد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل همچنین مسئله مهم امروز را تهاجم به یمن دانست و افزود: اطمینان دارم که آینده منطقه بسیار روشن است و قطعا کشور‌های سوریه، یمن و عراق پیروز خواهند شد و امنیت به منطقه بازخواهد گشت.

ولایتی، گفت: در موازنه‌های آینده منطقه، کشور‌های مجموعه مقاومت دست برتر را خواهند داشت و این منطقه به دست صاحبان اصلی خود باز خواهد گشت.

جا جون نماینده ویژه چین در امور خاورمیانه هم در این دیدار ضمن تشکر از همکاری‌های مثبت ایران در منطقه، گفت: روابط ایران و چین در حد بسیار مطلوبی قرار دارد و مشارکت راهبردی دو کشور بسیار توسعه یافته و روابط بسیار عمیقی وجود دارد.

نماینده ویژه چین در امور خاورمیانه همچنین به حساسیت منطقه اشاره کرد و افزود: این منطقه بسیار حساس است و باید امنیت به آن بازگردد.

وی درباره روابط ایران و عربستان نیز گفت: ایران و عربستان از کشور‌های مهم منطقه هستند و باید روابط صلح آمیزی داشته باشند.

در ادامه دو طرف در خصوص توسعه روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد