امروز

پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۱:۴۹ بعد از ظهر

به گزارش ایسنا، مدتی است که کافه و کافه نشینی به عنوان یکی از محل های کمتر شناخته شده مورد توجه واقع شده است. اما این بار پیمایش‌های اجتماعی به ایستگاه کافه‌های شهر تهران رسیده تا از درون آن و کسانی که کافه می روند، خبر بیاورد. شاید برای کسانی که کمتر به کافه رفته باشند سوال باشد که چرا بخشی از شهروندان به کافه می روند؟ طبق پیمایش مستقلی که در سال ۱۳۹۷ با عنوان «سنجش ذائقه کافه نشینان تهرانی» توسط محمد آقاسی انجام شده است، ۵۰٫۳ درصد  پاسخگویان اظهار کرده اند برای تفریح به کافه می روند. نظرسنجی صورت گرفته با موضوع «کافه نشینی در تهران» با محوریت شناخت سبک زندگی کسانی که «کافه رو» هستند، نتایج بسیار قابل توجهی دارا است که در ادامه به برخی نتایج آن اشاره می شود.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد ۵۰٫۳ درصد پاسخگویان برای تفریح، ۴۳٫۴ درصد برای خوردن نوشیدنی یا قهوه، ۳۹٫۵ درصد برای وقت گذارندن، ۳۱٫۸ درصد برای داشتن قرار، ۲۸٫۷ درصد برای خوردن غذا، ۱۸٫۷ درصد برای دور شدن از جامعه و آرامش فکری، ۱۰ درصد برای منتظر کسی بودن و ۸٫۲ درصد برای دیدن آدم های جدید و تنوع به کافه ها می روند. شایان ذکر است در این پیمایش پاسخگو می‌توانسته به سه مورد اشاره کند.

در ادامه از «کافه روهای تهران» پرسیده شده: «در ماه گذشته چند بار به کافه رفته اید؟» ۷۳.۷ درصد پاسخگویان بین ۱ تا ۹ بار، ۱۱٫۷ درصد پاسخگویان ۳۰ دفعه و بیشتر، ۸٫۵ درصد پاسخگویان بین۱۰ تا ۱۹ بار و  ۵٫۱ درصد پاسخگویان بین ۲۰ تا ۲۹ بار در ماه گذشته به کافه رفته بودند. ۱ درصد از پاسخگویان نیز در ماه گذشته اصلا به کافه نرفته بودند.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد ۶۴٫۴ درصد پاسخگویان از طریق معرفی دوستان، ۵۷٫۶ درصد به صورت تصادفی، ۱۸٫۸ درصد از تبلیغات اینستاگرام و تنها ۸٫۵ درصد از طریق مواردی چون نت برگ، تخفیفان و یا اپلیکشن ها کافه را انتخاب می کنند. شایان ذکر است در این سوال نیز پاسخگو می‌توانسته به سه مورد اشاره کند.

در ادامه از پاسخگویان سوال شده: «در کافه بیشتر چه می‌خورید؟» ۵۲٫۵ درصد پاسخگویان بستنی و شیک، ۴۴٫۱ درصد چای و دمنوش، ۳۷ درصد وعده غذایی، ۲۱٫۶ درصد قهوه و نوشیدنی، ۷٫۶ درصد چیزی که اسم خارجی داشته باشد و ۲٫۹ درصد کیک در کافه می خورند. محمد آقاسی مدیرعلمی پیمایش سنجش ذائقه کافه نشینان تهرانی به ایسنا اعلام کرد که به زودی نتایج تفصیلی این پژوهش منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند