امروز

یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۰۴ قبل از ظهر

اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) امروز چهارشنبه ۶۰ مصاحبه و گزارش را تا این لحظه روی خروجی خود منتشر کرده است که مهمترین آن‌ها به همراه لینک در زیر آمده و با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است:

از هدیه مدیریت شهری به تهرانی‌ها تا کشیدن ترمز افتتاح‌های نمایشی

با روی کار آمدن مدیریت شهری جدید، نظرسنجی در مورد مطالبات و دغدغه های مردم از شهر و مدیران شهر انجام شد،‌ نظرسنجی‌ها نشان داد که پایتخت نشینان که از هوای دود گرفته شهر و معطل ماندن در صف های طولانی ترافیک خسته شده اند و خواهان هوای پاک و تسهیل در عبور و مرور هستند!

از  همان ابتدای آغاز به کار شورای شهر پنجم و مدیریت شهری جدید تمامی برنامه های توسعه و مالی از جمله بودجه بندی سالانه با اولویت پاسخ گویی به دو مطالبه مردم معطوف شد و رفته رفته اثرات آن نیز برای شهروندان مشهود شد.حالا دو سال از تکیه زدن مدیریت شهری بر صندلی های سبز شورا و ساختمان بهشت می گذرد و اعداد و ارقام گواهی بر کاهش دو مشکل عمده و دغدغه پایتخت نشینان دارد؛ هرچند به گفته معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران برای حل مشکلات ترافیکی و زیست محیطی شهر،  راه طولانی، سخت و پر از سنگلاخ را طی کردیم تا بتوانیم هوای پاکی را به شهروندان هدیه دهیم.

مترو محل کسب و کار نیست

علی پیرحسین‌لو -مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در جمع دستفروشان گفت: همه می‌دانند که دستفروشان از سر ناچاری به این کار روی آوردند اما قرار نیست اشتغال آنان حق دیگران را ضایع کند. 

مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه برخی از دستفروشان پیشنهاد داده‌اند که غرفه بدهید اما هر راه حلی که سبب شود دستفروشی افزایش یابد، مورد قبول نیست، اظهارکرد: مترو محل کسب و کار نیست و تنها محل جابجایی مسافر است و اگر برخی از افراد از سر ناچاری و اضطرار به دستفروشی در مترو روی آوردند، قرار نیست تا آخر دستفروش در مترو باقی بمانند.

موضع وزیر بهداشت در قبال سواری‌های دیزلی / درخواست از شهرداری درباره اتوبوس‌ها

وزیر بهداشت در واکنش به اخباری درباره ورود سواری‌های دیزلی به چرخه حمل و نقل کشور و مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست با شماره‌گذاری این خودروها، گفت: ما در وزارت بهداشت به عنوان متولی امر سلامت در این زمینه در کنار سازمان محیط زیست قرار داریم.

سوال‌های کمبود دارویی را مکتوب به سازمان غذا و دارو بفرستید

دکتر محمدرضا شانه‌ساز -رئیس سازمان غذا و دارو ضمن پاسخ به برخی اخبار مبنی بر کمبود داروهای اعصاب و روان گفت: از انجمن‌های تخصصی پزشکی و تمام کسانی که نسبت به کمبود دارو در کشور سوالی دارند، تقاضا می‌کنم تا آن را مکتوب به ما تحویل دهند و سازمان غذا و دارو پاسخگوی سوالات است.

جزئیاتی از ترمیم «حقوق» بازنشستگان تامین اجتماعی نیروهای مسلح

ابراهیم محمودزاده-مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا)، با اشاره به همسان سازی و ترمیم حقوق بازنشستگان تحت پوشش ساتا گفت: رقم همسان سازی دو سال است که در بودجه دیده و به صورت پلکانی اعمال می‌شود؛ این افزایش علاوه بر درصد افزایش حقوق سالانه و از ۳۰ تا ۲۰۰ هزار تومان متغیر است. برای ترمیم حقوق یک دوره زمانی پنج ساله درنظر گرفته شده است.

چرا والدین به فرزندان «آخر» بیشتر توجه می‌کنند؟

ندا علی‌بیگی- یک روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه یکی از عوامل موثر در شکل‌گیری شخصیت را ترتیب تولد فرزندان در خانواده دانست و به تشریح ویژگی‌های شخصیتی فرزندان اول، میانه و آخر پرداخت و گفت: فرزندان آخر کم سن و سال‌ترین فرد خانواده‌اند بیشترین توجه را دریافت می‌کنند و اگر خواسته‌شان برآورده نشود ممکن است پرخاشگری کنند به همین دلیل به اصطلاح  “لوس” تلقی می‌شوند. آنها ضوابط را نمی‌پذیرند، ارزش‌ها و عقاید دیگران را زیر سوال می‌برند و شخصیت‌های انقلابی دارند، یعنی ممکن است الگوی رفتاری‌شان نسبت به سایر اعضای خانواده کاملاً متفاوت باشد. آنها اهل شوخی و خنده و گاهی اوقات خود محور هستند و در روابط خود دنبال ماجراجویی هستند و به دلیل اینکه اغلب فاصله سنی بین آنها با فرزندان دیگر و والدین زیاد است، احساس تنهایی می‌کنند. ممکن است آنها احساس کنند کسی آنها را درک نمی‌کند که اغلب با ازدواج فرزندان بزرگتر این موضوع برای آنها تشدید می‌شود. 

«آزمون ملی هوش» مورد تایید آموزش و پرورش نیست

پس از اعلام ممنوعیت برگزاری آزمون‌هایی چون چرتکه و کانگورو در مدارس از سوی آموزش و پرورش به علت تاکید صرف بر تقویت قوای ذهنی دانش آموزان به جای تربیت همه جانبه آن‌ها؛ معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش شرکت در آزمون‌هایی تحت عنوان «آزمون ملی هوش» را نیز مورد تایید وزارت آموزش و پرورش ندانست و از خانواده‌ها خواست فرزندانشان را درگیر چنین آزمون‌هایی نکنند.

کلاف به هم پیچیده مدارس مزایده‌ای و دلواپسی‌های اولیای دانش آموزان

کمتر از ۲۵ روز به آغاز سال تحصیلی باقی مانده و هنوز تکلیف دو مدرسه ابتدایی دخترانه “زیوری” در منطقه ۲ و مدرسه پسرانه “شهدای هسته‌ای” در منطقه ۳ که در تیرماه توسط بنیاد شهید پلمب شده بودند و چند روز پیش به مزایده گذاشته شد روشن نشده است و اولیای دانش آموزان نگران وضعیت تحصیلی فرزندانشان هستند. طبق آخرین آمارهای اعلامی، آموزش و پرورش دارای حدود ۱۱۹ مدرسه دارای حکم خلع ید و قلع و قمع بنا و به اصطلاح «قلع و قمعی» در سراسر کشور است که تعیین تکلیف و خرید این مدارس نیازمند اعتبار چندصد میلیارد تومانی است.

نمره منفی محیط زیست به شورای شهرتهران در مقابله با آلودگی هوا

 مسعود تجریشی-معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست گفت: شورای شهر تهران در دو سال گذشته هیچ برنامه‌ای برای کاهش آلودگی هوای تهران ارائه نداده است در حالی‌که باید با محوریت قانون هوای پاک و سایر قوانین بالادستی برای خروج اتوبوس‌ها و تاکسی‌های فرسوده و توسعه وسایل حمل و نقل عمومی برنامه‌ای دقیق و عملیاتی ارائه دهد.

وی در پاسخ به این پرسش که به مدیریت شهری تهران چه نمره‌ای در حوزه کاهش آلودگی هوا می‌دهید؟ اظهارکرد: من نه به سازمان حفاظت محیط زیست و نه به شورای شهر و شهرداری تهران نمره خوبی در حوزه کاهش آلودگی هوا نمی‌دهم. با این تفاوت که تهیه مصوبات و پیش‌نویس قوانین از سوی سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری شده است اما آیا نهادهای اجرایی مثل شهرداری در اجرای قانون هوای پاک و مصوبات دولت برای کاهش آلودگی هوا عملکرد قابل قبولی داشته‌اند؟

هشدار آتش‌نشانی درباره گذاشتن اجناس در راهروی پاساژها

سید جلال ملکی-سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نسبت به گذاشتن اجناس در راهروهای پاساژها و بازارها هشدار داد و به یکی از موارد این تخلف‌ها که نگهداری اجناس در راهروهای پاساژها و بازارچه‌ها است اشاره کرد و گفت:‌ یکی از ضوابط اصلی در حوزه ایمنی عدم نگهداری اجناس در محل تردد افراد است، در واقع یکی از دستورالعمل‌های اصلی حوزه ایمنی این است که اجناس نباید در محل تردد افراد، راهروها و راه‌پله ‌ها چیده شود. در دستورالعمل‌هایی که از سوی سازمان ‌آتش‌نشانی هم به پاساژها ارائه می‌شود نیز به این موضوع اشاره شده است.

 به گزارش ایسنا، پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:

سبزیجات کم‌کالری و مغذی برای کاهش وزن

جزئیاتی از ترمیم «حقوق» بازنشستگان تامین اجتماعی نیروهای مسلح

چرا والدین به فرزندان «آخر» بیشتر توجه می‌کنند؟

«آزمون ملی هوش» مورد تایید آموزش و پرورش نیست

موضع وزیر بهداشت در قبال سواری‌های دیزلی / درخواست از شهرداری درباره اتوبوس‌ها

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند