امروز

پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۹:۲۹ قبل از ظهر

 حسین شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان‌دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات صبحگاه روز جاری (پنجشنبه، ۲۴ مرداد) بوده که با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی و وزش باد در برخی ساعات شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها مهیا خواهد شد. همچنین در طول روز، بین ساعات ۲ الی ۶ بعدازظهر بر غلظت آلاینده ازن افزوده خواهد شد که نسبت به روز پیشین از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

به گفته وی به تدریج با تغییر شرایط جوی در بعدازظهر پنجشنبه، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد بوده که در بهبود نسبی کیفیت هوا موثر خواهد بود، هرچند این شرایط پابرجا نبوده و افزایش حجم ترافیک در شبانگاه پنجشنبه سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.

شهبازی با بیان اینکه رفته رفته تا نخستین ساعات روز جمعه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد، گفت: با این وجود با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، انتظار می‌رود شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در صبحگاه برقرار باشد. همچنین احتمال می‌رود همراه با افزایش تابش نور خورشید و دما و در دسترس بودن سایر عوامل، شرایط برای شکل‌گیری آلاینده ازن فراهم شده و افزایش نسبی در غلظت این آلاینده نسبت به روز پنحشنبه مشاهده شود که به تبع آن کاهش موقتی کیفیت هوا را در برخی مناطق شهر تهران به دنبال خواهد داشت. از این رو، با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات روز پایانی هفته، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بعضی مناطق پایتخت در برخی اوقات در آستانه شرایط نامطلوب (به ویژه برای گروه های حساس) قرار گیرد.

مدیرمدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا در پایان با بیان اینکه میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۹ و هوا در شرایط سالم بود، اظهار کرد: این شاخص هم‌اکنون ۵۰ و هوا در شرایط پاک قرار دارد.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند