امروز

چهارشنبه, ۲۹ آبان , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۶:۳۴ قبل از ظهر

به گزارش اعتماد نو، محمد شریعتمداری ضمن اظهار خرسندی از حضور در  جمع نمایندگان بازنشستگان فولاد و کانون‌های بازنشستگی اظهار کرد: بدون تردید نشست با بازنشستگان و نمایندگان این عزیزان برای من بسیار ارزشمند است. بازنشستگان ، مدیران و کارکنان صنایع مختلف برای ما بسیار مهم هستند زیرا زمینه و زیرساخت‌های لازم برای توسعه ایران را فراهم می کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: صندوق بازنشستگی فولاد در سال‌های گذشته وضعیت مطلوبی داشت و حتی از بسیاری از مدیران صنایع علاقه مند بودند که سالهای آخر خدمت خود را در صنعت فولاد بگذرانند تا از مزایای بازنشستگی فولاد بهره مند شوند.

وی افزود: اصلاحات پارامتریک در صندوق های بازنشستگی موضوع بسیار مهمی است که بر اجرای آن تاکید داریم. برای صندوق‌های بازنشستگی نباید تصمیماتی گرفته شود که نامطلوب باشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: از کل ۴۰۷ هزار میلیارد تومان منابع عمومی دولت در بودجه امسال، ۸۱ هزار میلیارد تومان به منظور کمک به صندوق‌های بازنشستگی در نظر گرفته شده است.

شریعتمداری اظهار کرد: ما ۱۸ صندوق بازنشستگی داریم که بر اساس قانون تشکیل وزارت رفاه یک بار تعیین تکلیف شدند و همه این صندوق‌ها به جز صندوق کشوری، به عنوان نهاد عمومی غیردولتی شناخته شدند اما متاسفانه در ادامه کار و در بحث ادغام این صندوق ها به هم ریختگی‌هایی به وجود آمد.

وی با بیان اینکه هر دولتی که سر کار می آید مگر می تواند به حقوق بازنشستگان و وضعیت زندگی آنان بی تفاوت باشد افزود: همه ما متوجه مشکلات بازنشستگان هستیم. مدیران نباید فقط به خاطر آخرت خود بلکه برای سربلندی در همین دنیا نیز به فکر بازنشستگان و زندگی آنها باشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد گفت: اینجا خانه شماست و باید با همفکری شما کارها پیش برود.

شریعتمداری تاکید کرد: هر وقت در جمع بازنشستگان حاضر می‌شوم انرژی مثبت می گیرم حتی اگر در آن جلسه بازنشستگان گله مندی‌های فراوانی هم مطرح کنند، همراهی با این عزیزان و شنیدن مشکلات آنان برای من ارزشمند است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی بر پایه نظر مردم شکل گرفت تصریح کرد: مردم از اینکه بر سرنوشت خودشان حاکم هستند راضی هستند و با وجود فشار اقتصادی هیچ وقت حاضر به وابستگی به بیگانگان نیستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ملت ایران، ملت بزرگی است و این ارزش‌هاست که ما را زنده نگه داشته است. باید ارزش‌ها را به نسل جوان انتقال دهیم و یقینا بازنشستگان می‌توانند نقش مهمی را در این خصوص ایفا کنند.

شریعتمداری در ادامه افزود: مجموعه وزارتخانه در مسیر خدمتگذاری به شما است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به گزارشی که از دستاوردهای صندوق بیان شد، تاکید کرد: یقینا اقدامات موثری صورت گرفته اما  باید منابع بازنشستگان را در بهترین نقطه سرمایه گذاری کنیم و هر جا نرخ بازگشت سرمایه بالاتر باشد در آنجا سرمایه گذاری کنیم.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند