امروز

دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۰:۴۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، سید حمید طهایی دبیر هیأت اجرایی پنجمین دوره انتخابات انجمن‌های شورایاری محلات شهر تهران در جلسه با معاونین امور اجتماعی و فرهنگی مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران با بیان اینکه تا به این لحظه در بحث انتخابات تمام دستورالعمل‌هایی که به ما ابلاغ شده به مناطق ارسال شده است، اظهار کرد: در وهله اول از شما می‌خواهم تا دستورالعمل‌ها را به دقت مطالعه کنید تا در نهایت اگر سؤالی برایتان پیش آمد بتوانید با مطالعه این دستورالعمل‌ها به آن پاسخ دهید.

وی با تأکید بر اینکه پس از پایان ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات شورایاری‌ها مهم‌ترین امر بررسی صلاحیت این افراد است، گفت: در حال حاضر کاندیداهای انتخابات شورایاری‌ها اطلاعات ثبت‌نامی لازم را در سامانه به ثبت رسانده‌اند و در بیشتر موارد عدم تکمیل اطلاعات لازم به دلیل وجود نداشتن برگه عدم سوءپیشینه است.

دبیر هیأت اجرایی پنجمین دوره انتخابات انجمن‌های شورایاری محلات شهر تهران با اشاره به برقراری تعاملات لازم با نیروی انتظامی به منظور صدور برگه عدم سوءپیشینه عنوان کرد: بر اساس دستورالعمل و اساسنامه انتخابات شورایاری‌ها، در بررسی اولیه صلاحیت کاندیداها در هیأت اجرایی مناطق مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت هیأت نظارت روی این موضوع نظارت خواهد کرد و ملاک عمل به طور حتم دستورالعمل‌ها در این زمینه خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه کاندیداهای تأیید صلاحیت شده این موضوع را از طریق دریافت پیامک متوجه خواهند شد، عنوان کرد: در بحث بررسی صلاحیت کاندیداها باید دقت عمل لازم صورت گیرد. افراد نباید بدون مستندات مناسب رد یا تأیید صلاحیت شوند.

تعیین محل صندوق‌های رأی‌گیری موضوع دیگری بود که دبیر هیأت اجرایی پنجمین دوره انتخابات انجمن‌های شورایاری محلات شهر تهران به آن اشاره کرد و افزود: لیست محل قرارگیری صندوق‌های انتخابات شورایاری‌ها در دوره قبل به مناطق ۲۲ گانه ارسال شده تا اگر در این زمینه نقطه نظراتی داشتند اعلام کنند تا پس از بررسی نظر نهایی توسط هیأت اجرایی مرکزی اعلام شود.

وی با بیان اینکه پس از پایان یافتن ثبت‌نام کاندیداها و بررسی روند صلاحیت آنها مهم‌ترین موضوع دعوت شهروندان تهرانی به شرکت در انتخابات شورایاری‌هاست، گفت: باید مسیر برای مشارکت حداکثری شهروندان تهرانی مهیا شود و شیوه دست یافتن به این امر باید در مناطق ۲۲ گانه مورد بررسی قرار گیرد.

طهایی با اشاره به لزوم برگزاری جلسه با کاندیداهای انتخابات شورایاری‌ها در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران تصریح کرد: به نظر می‌رسد برگزاری این جلسات توجیهی می‌تواند زمینه مشارکت بیشتر را برقرار کند.

بر اساس گزارش شهرنوشت، دبیر هیأت اجرایی پنجمین دوره انتخابات انجمن‌های شورایاری شهر تهران با بیان اینکه ۴۰ درصد از شرکت‌کنندگان در انتخابات شورایاری‌ها به عنوان کاندیدا زیر ۳۰ سال سن دارند، عنوان کرد: این موضوع خود نویدبخش یک مشارکت مؤثر است و با توجه به تغییرات مواد اساسنامه انتخابات شورایاری‌ها توسط شورای شهر تهران، در دوره جدید زمینه مشارکت اجتماعی شورایاران هموارتر شده است.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد