امروز

دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۶:۰۹ قبل از ظهر

به گزارش ایسنا، سِریل ناون، سفیر آلمان در بغداد به مناسبت پایان مأموریت خود در عراق با حضور در دفتر جریان حکمت ملی این کشور با سید عمار حکیم، رئیس این جریان دیدار و در خصوص تازه‌ترین تحولات سیاسی در عرصه داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.‌

حکیم با بیان این که روند امور در عراق مثبت و در راستای نهادینه شدن دموکراسی و دستاوردهای مثبت است، تأکید کرد: گزینه اپوزیسیون سیاسی که جریان حکمت ملی آن را در پیش گرفته است، برای مرحله کنونی عراق، امری ضروری است و گزینه‌ای راهبردی برای سامان‌بخشی به نظام سیاسی و تکمیل ارکان آن به شمار می‌رود.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه ضمن اعلام مجدد مخالفت خود با سیاست تحریم اقتصادی ملت‌ها، از همه کشورهای جهان خواست به مسئولیت خود برای جلوگیری از وقوع درگیری در منطقه خاورمیانه عمل کنند.

حکیم تصریح کرد: تأثیر ناآرامی‌های خاورمیانه تنها منحصر به این منطقه جغرافیایی نبوده و همه جهان با پیامدهای آن دست به گریبان بوده است. اکنون نیز اگر همگان، خِرد و گفتمان را مبنای کار خویش قرار ندهند، این درد و رنج‌ها ادامه خواهد داشت.

وی در پایان این دیدار، با آرزوی موفقیت برای سفیر آلمان و جانشین بعدی وی در عراق، از همه کسانی که در مرحله مبارزه با داعش در کنار عراق ایستادند و از این کشور حمایت کردند، تشکر کرد.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد
در جستجوی اکسیژن
سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد