امروز

پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۱۱ قبل از ظهر

به گزارش ایسنا، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست، به سرعت خود در مبارزه با تغییرات اقلیمی بیافزایند.

او در نامه‌ای به دونالد تاسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا نوشت، اتحادیه اروپا باید هدف کاهش ۵۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۳۰ نسبت به سال ۱۹۹۰ را سرلوحه خود قرار دهد. تاکنون برای کاهش ۴۰ درصدی انتشار این گازها تلاش می‌شد در حالی که رقم درخواستی گوترش به مراتب بالاتر از این ۴۰ درصد است.

دبیرکل پرتغالی سازمان ملل تأکید کرد، از اتحادیه اروپا انتظار دارد که پرچم‌دار مبارزه با تغییرات آب و هوایی باشد. او گفت، سقف گرمایش کره زمین در مقایسه با دوران پیشاصنعتی باید حداکثر یک‌ونیم درصد باشد.

به گزارش دویچه‌وله، در نشست آب و هوایی پاریس در سال ۲۰۱۵ جامعه جهانی به توافق رسید، به منظور مبارزه با پیامدهای فاجعه‌بار زیست‌محیطی، جهان‌گرمایی را بین یک‌ونیم تا دو درجه سانتی‌گراد محدود کند.

سبزهای آلمان قصد دارند در تلاش برای تأمین مالی اقدامات لازم برای حفاظت از محیط زیست راه‌های جدید را بیازمایند.

کاترین گورینگ اکارت، رئیس فراکسیون سبزها در مجلس آلمان در این باره به روزنامه بیلد گفت: نسل ما با توجه به بحران آب و هوایی در برابر وظیفه‌ای قرار گرفته که به مراتب از اتحاد دوباره آلمان بزرگ‌تر است؛ چرا که ما زمان کم‌تری داریم و سریعاً به سرمایه‌گذاری‌های عظیم نیازمندیم.

این منابع مالی به تنهایی از محل بودجه دولت آلمان تأمین نخواهد شد و به همین خاطر گورینگ اکارت می‌گوید، به صندوقی نیاز است که از سوی همه پروژه‌های ملی زیست‌محیطی تأمین مالی شود.

در هفته‌های آتی فراکسیون سبزها برنامه خود را به این منظور ارائه خواهد کرد.

رئیس این در مجلس آلمان با اشاره به برآورد کارشناسان می‌گوید، این اقدامات به بودجه‌ای میلیاردی نیاز دارد. اقدامات مورد نظر او حیطه وسیعی از ایجاد خطوط جدید برق گرفته تا سیل‌بندهای بلندتر و اقدامات حفاظتی برای جنگل‌ها را شامل می‌شود.

او به دولت آلمان هشدار داد، بودجه بسیار بیش‌تری به این امر اختصاص دهد و این صندوق آب و هوایی را به هر طریقی شده، چه از محل بدهی‌های جدید و چه از راه افزایش مالیات‌ها تأمین کند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند