امروز

یکشنبه, ۹ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۲:۴۲ بعد از ظهر

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العهد، این منبع مسؤول اظهار کرد: واقعیت موجود جای شکی باقی نمی‌گذارد که عربستان در روزهای پایانی ماه رمضان با گردآوری سران کشورهای عربی و اسلامی در راستای تقویت مفاهیم اشتباه خود، توجیه جرائم جنگی و ویرانی یک کشور عربی و مسلمان همسایه (یمن) تلاش می‌کند.

منبع یاد شده تاکید کرد: عربستان تلاش می‌کند جهان عربی و اسلامی را به دشمنی با ایران بدون درنظر گرفتن واقعیت موجود و شرایط یمن که خود عربستان در آنجا جنایات زیادی مرتکب شده، تحریک کند، ریاض سعی دارد با عناوین‌ و توجیهات واهی نقش پلیسی را ایفا کند که از طرف کاخ سفید مامور اجرای برنامه‌های خرابکارانه در یمن شده است.

این مسؤول وزارت خارجه یمن در ادامه گفت: در نشست‌های سران مذکور به اتفاقات جاری در یمن از جمله حمله نظامی و محاصره همه جانبه‌ای که بدترین فاجعه انسانی را در عصر حاضر به وجود آورده، پرداخته نشد.

وی افزود: این جنگ به جهان ثابت کرد مردم یمن مقاوم هستند و ظلم را نمی‌پذیرند و می‌توانند مقاومت کرده و از حاکمیت خود دفاع کنند، این را طرف‌های متخاصم نیز شهادت دادند آنها از موشک‌ها و پهپادهایی که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در حملات علیه پایگاه‌های نظامی و اقتصادی در داخل خاک عربستان استفاده می‌کنند، شکایت دارند.

این منبع تاکید کرد: این تولیدات نظامی حامل دو پیام هستند که نظام حاکم در عربستان از درک‌ آنها عاجز است، اول اینکه مردم یمن با این حملات حق طبیعی خود برای دفاع را می‌گیرند و دوم اینکه اگر دشمن حملات خود را متوقف و محاصره را لغو کند، صنعاء آماده صلح است.

او بار دیگر تاکید کرد که مساله فلسطین مساله تمام جهان آزاد است و فلسطینی‌ها با نیروهای اشغالگر ومتجاوز به خاکشان مقابله می‌کنند، با هر طرحی تحت هر عنوانی چه معامله قرن و یا هر چیز دیگری مخالفت خواهد شد و هرگز موفقیت‌آمیز نخواهند بود.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

Tempaa.Com Deadline Theme