امروز

دوشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۳۹۸

  ساعت

۲۲:۰۱ بعد از ظهر

یک حقوقدان تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) در مجلس شورای اسلامی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تصویب این لایحه تا آخر کار دایما با تنش ها و مخالفت هایی مواجه خواهد بود.

به گزارش اعتماد نو، بهمن کشاورز  در این باره گفت:  از  دو جنبه می توان به این موضوع توجه کرد. یکی نفس قضیه و کلیات امر است و دیگری  وضعیت خاصی است که فعلا در آن قرار داریم.

وی افزود: در خصوص نفس قضیه و کلیات امر باید توجه شود که هر نوع تسهیل وگشایشی در روابط پولی و مالی ایران با جهان و در عین حال هر نوع شفافیت سازی در روابط پولی و داخلی به نفع جامعه ایرانی است و به طور کلی شفافیت و روشن بودن همه چیز کمک می کند که شبهات از بین برود و مبادلات اقتصادی و مالی روان و آسان باشد و در عین حال موارد سواستفاده های مالی کاهش یابد یا در یک شرایط آرمانی و ایده ال به کلی منتفی شود.

این وکیل دادگستری تصریح کرد:  ناگفته نماند که در شرایط فعلی گمان می کنم شاید افراد و اشخاصی باشند که از شفافیت به هر شکلی که باشد استقبال نمی کنند زیرا شفافیت باعث خواهد شد که بعضی اقدامات و مبادلات مالی و رانت‌ها مورد استفاده آنان فاش شود و به تعبیری ادامه انتفاع مالی به صورت چشم گیر و خارق العاده برای آنها موثر نباشد؛ بنابراین مطمئنا تصویب این لایحه تا آخر کار دایما با تنش‌ها و مخالفت‌هایی مواجه خواهد بود.

وی افزود: دومین مطلب  وضعیت خاص ماست و اگر کشور در شرایط کاملا عالی اقتصادی و سیاسی بود، میزان اهمیت و حساسیت تصویب این گونه لوایح با آنچه که الان هست بسیار متفاوت می بود. در وضع فعلی ما مشکلات ویژه‌ای داریم که دائم التزاید است و به طور قطع شدیدتر و بیشتر خواهد شد و در این حالت اصولا باید از هر حرکت و اقدامی که باعث پیچیده تر شدن این وضعیت شود خودداری کنیم لذا تصویب این لوایح حتما مثبت ارزیابی می شود.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند