امروز

پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۳:۰۹ بعد از ظهر

تعدادی از جوانان حزب اعتماد ملی به سید حسن خمینی نامه نوشتند.
به گزارش اعتماد نو، متن این نامه به شرح زیر است:

به نام خدا
حضرت آیت الله حاج سیدحسن خمینی
با سلام و تقدیم احترام به حضرتعالی و خاندان معزز و مکرم بنیانگذار جمهوری اسلامی
زمانی که تصمیم گرفتیم با شما درباره مسائل کشور مکاتبه کنیم یک دلیل برای آن داشتیم و آن انتساب شما به امام عزیز و بنیانگذار جمهوری اسلامی است. شما برای ما و برای مردم ایران عزیز هستید و بی شک این عزت و محبوبیت خداداد است. دلیل نگارش این نامه و مخاطب قرار دادن جنابعالی این است که وقتی بر چهره مغموم زنان و مردان این سرزمین نگاه می کنیم و به چشمان پر از علامت سوال آنها مینگریم احساس می کنیم که نمی شود بی تفاوت از کنار این مسئله بگذریم.

یادگار گرانقدر امام عزیز
۴۰ سال پیش در این کشور انقلابی بزرگ به وقوع پیوست که با رهبری حضرت امام خمینی طومار نظام جهنمی و ظالم پهلوی را در هم پیچید و نظامی مبتنی بر جمهوریت و اسلامیت بنا کرد. نظامی که در آن میزان رای ملت باشد و ایران و ایرانی به استقلال و آزادی برسد. انقلابی که قرار بود عدل علی بیاید و مکر و ظلم بنی امیه برود.انقلابی که قرار بود کاخی در کنار کوخی بنا نشود و عزت و آبروی حاکمان بر گرفته از عزت وآبروی مردم ایران باشد.

اینها نه همه خواست ملت که بخش اساسی آن بود و در برهه های مختلف و در دوره های متعدد از زبان احزاب و نحله های سیاسی مطرح شد. در هر انتخاباتی این جملات بر زبان نامزدهای انتخاباتی جاری می شد گو اینکه در هر انتخاباتی باید خواست ملت در انقلاب ۵۷ مکرر تکرار می شد.
پرسش اساسی مردم این است که چرا بسیاری از این وعده ها محقق نشد و چرا بعد از گذشت ۴ دهه از انقلاب اسلامی هنوز در کشور عدل علی جاری نیست و با مردم کریمانه رفتار نمی شود. دستگاه های دولتی رفتاری ناصواب با مردم دارند و بساط رشاء و ارتشاء برچیده نشد؟ بانکها اوضاع آشفته ای دارند و نظام اقتصادی ما اوضاع مطلوبی ندارد.

شما به پرسش مردم پاسخ دهید؛
آیا امروز پا برهنه ای نداریم؟ آیا امروز همه حقوق مردم رعایت می شود؟ شما نیک می دانید که یکی از محوری ترین شعارهای انقلاب اسلامی شعار نه شرقی و نه غربی بود. امروز آیا در دنیا عزیز هستیم؟ استقلال داریم؟

این پرسش ها پرسش ملتی است که برای استقلال و آزادی جان داده است. عزیز از دست داده است. از همه دار و ندارش گذشته اما شما با مروری بر عملکرد این ۴۰ سال آیا می توانید از عملکرد نظام جمهوری اسلامی دفاع کنید؟

این مردم تمام این سالها در برابر فشارها و سختی ها مقاومت کردند و برای ایران همه کار کردند و پشت نظام را خالی نکردند اما آیا نظام و مجموعه مسئولین آن از چپ و راست پشتیبان ملت بودند؟ یا مشغول منازعات بی سرانجام سیاسی؟

آنچه امروز مردم ایران مشاهده می کنند با آنچه به آنها وعده داده شد فرسنگ ها فاصله می بینند. چگونه امروز از ملت کریم ایران می توان انتظار شکیبایی داشت؟ چگونه میتوان این ملت را دعوت به صبر کرد. در شرایطی که متولیان امر در مدیریت کشور ضعف دارند و در برابر این ضعف نیز دشمنان قسم خورده ی خارجی، ددمنشانه مشغول زهرپراکنی هستند و با تحریمها و تهدیدها سختی تحمل فشار را بر مردم مضاعف می کنند.

شما منتسب به امام هستید. امامی که در مقابل ستم ایستاد. امروز آیا ستمی بر ملت نمی رود؟ قطعا بیش از ما اوضاع کشور را رصد می کنید. مطمئنیم که در جریان ابر بحرانها هستید. از بحرانهای اجتماعی و اقتصادی گرفته تا فرا بحرانهای محیط زیستی و سیاسی.

شما سهم هر کدام از متولیان امر را چه اندازه می دانید؟ دولتها و مجالس در ادوار مختلف چه اندازه پیگیر مطالبات مردم بودند؟ تخفیف جایگاه احزاب چه کمکی به پیشرفت کشور کرد؟ انتهای منازعات سیاسی کجاست؟ تا چه زمانی مردم باید در برابر همه ی این منازعات و دعواهای بی نتیجه سکوت کنند؟ پاسخگوی تحمیل این همه هزینه ی ناشی از منازعات سیاسی بر گرده ی ملت کیست؟

آنجه امروز باعث شد شما مخاطب نامه جوانان اعتماد ملی باشید این است که شما با زبان خمینی با مسئولین، با بزرگان احزاب و گروه ها، با دولتمردان و نمایندگان ملت سخن بگویید. به آنها یاداوری کنید که چه به مردم وعده دادند و چه عمل کرده اند. امام صادق(ع) می فرماید: مومن کسی است که حرف و عملش یکی است. امروز آیا مدعیان حاکمیت اسلام علوی می توانند بگویند که حرف و عملشان یکی بوده و یا اینکه خود بر خسارت های رفته بر کشور صحه می گذارند.

شما فارغ از همه آنچه در این مرقومه آمد هنوز محبوب ملتید و هنوز مردم با همه فشارها و سختی ها چشم امید به اصلاح امور دارند. نهیب زدن بر دولتمردانی که از عمل به وعده ها سر باز می زنند و با حمایت شما و رای ملت، زمام امور را به دست گرفته اند کمترین کاری است که از نواده ی خمینی انتظار می رود.
ایام عزت مستدام

محمد مهدی مازنی
ابراهیم گراوند
سامان سلیمانی مرند
زینب زین الدینی
یاشار گوهری
پژمان ظفرمند
محسن رفیع فر
محمد زحمت کش
حسن درویشی
بابک برملایی
مجتبی تهرانی
ثمانه محمود آبادی
محسن اربابیان
رضا فیروزکوهی
مهدی موجی
محمد امین صعودی
علی صحبتی

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند